zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 3 sierpnia 2021

Guantanamo Party Program szykuje zbiór nagrań na kasetach

16.09.2019 09:41  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Three Moons Records na Facebooku

We współpracy z Three Moons Records wrocławski zespół Guantanamo Party Program przygotowuje do wydania całą swoją dyskografię na kasetach magnetofonowych, w boksie. W zestawie ma się znaleźć materiał z trzech własnych albumów formacji, czterech splitów i jedno dotychczas niepublikowane nagranie.

Guantanamo Party Program założyli w 2006 roku muzycy udzielający się wcześniej w grupach Lost Road, Bonito, Wojtyła i Poltergeist. W pierwszych latach istnienia styl zespołu ewoluował w kierunku mieszanki post-hardcore'u i sludge'u. Po nagraniu debiutanckiego, wydanego w 2010 roku albumu, zatytułowanego po prostu "Guantanamo Party Program", znanego też jako "I", nastąpiła zmiana na stanowisku jednego z dwóch gitarzystów. Od tamtej pory kwintet zarejestrował materiał na własne długograje "II" z 2013 roku i "III" z 2017 roku. Wydane zostały też cztery splity: z Echoes of Yul i Sun for Miles, z We Are Idols, z Suffering Mind i z Hard to Breathe.

Jak podaje wytwórnia: "Zaczęło się w 2017 roku, zaraz po release party najnowszego albumu Guantanamo Party Program (...) Rozmawialiśmy trochę o kasetowym wydaniu 'III'. Po kilku tygodniach zespół wrócił do tematu, z pomysłem stworzenia boksu z dyskografią zespołu. W jednym miejscu wszystkie utwory, a nawet więcej - jeden niepublikowany, niedostępny nigdzie indziej. Szybka decyzja: zróbmy to".

Po dalszych dyskusjach wytwórnia ustaliła z grupą dokładną formę zestawu. Zebrana dyskografia Guantanamo Party Program ma się ukazać w drewnianych pudełkach. "Koncept wyglądu boksu z kasetami zakłada wykorzystanie pomysłów graficznych z oryginalnych wydań, ich części i kolorów, przerobienie ich i przygotowanie różnych wariantów - po jednym na album".

Data premiery zestawu nie jest jeszcze znana.

W październiku 2019 roku Guantanamo Party Program wystąpi jako support amerykańskiego zespołu Morne we Wrocławiu i z grupami Dom Zły i 71tonman w Warszawie.

7.10 - Wrocław, "D.K. Luksus" (+ Morne)
Start: 19:00
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

20.10 - Warszawa, "Pogłos" (+ Domy Zły, 71tonman)
Start: 19:00
Bilety: 25 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »