zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Jubileuszowy koncert Acid Drinkers w Poznaniu

17.09.2019 18:36  autor: Verghityax, źródło: profil Acid Drinkers na Facebooku

Acid Drinkers zagra jubileuszowy koncert z okazji trzydziestolecia rozpoczęcia działalności. Wydarzenie odbędzie się 5 października 2019 roku w "Centrum Kultury Zamek" w Poznaniu.

Acid Drinkers, Wałbrzych 26.08.2017, fot. Verghityax
Acid Drinkers, Wałbrzych 26.08.2017, fot. Verghityax

Na potrzeby występu do Acid Drinkers - w charakterze gości - dołączą na scenie dawni gitarzyści: Drak, Perła, Lipa, Jankiel i Robert Zembrzycki. Litza nie weźmie udziału w wydarzeniu z uwagi na inne zobowiązania koncertowe. Poza byłymi członkami formacji, w Poznaniu gościnnie zagrają również Wojciech Hoffmann z Turbo, Vogg z Decapitated, Ania Brachaczek i Kasia Kowalska.

Muzycy Acid Drinkers uznają datę 7 maja 1989 roku za moment rozpoczęcia działalności przez zespół - odbyła się wówczas pierwsza próba z Titusem, Popcornem, Ślimakiem i Litzą w składzie. Trzy i pół miesiąca później - 28 sierpnia - kapela zadebiutowała na scenie podczas festiwalu "Metal Madness" na wrocławskiej Wyspie Słodowej.

Podwaliny pod Acid Drinkers położone zostały już trzy lata wcześniej: w 1986 roku. Formację powołali do życia Titus, Popcorn, Litza i Chomik - tego ostatniego na perkusji wkrótce zastąpił Ślepy. Potencjalna aktywność grupy przerwana została niecały miesiąc później, kiedy Titus został powołany do wojska. Tymczasem Popcorn i Litza podjęli się nieudanej próby reaktywacji zespołu Slavoy, by potem związać się odpowiednio z Wilczym Pająkiem i Turbo. Po swoim powrocie Titus ponownie nawiązał kontakt z Popcornem i w rezultacie Acid Drinkers wznowił działalność. Skład uzupełnili Litza i Ślimak.

Przed Acid Drinkers w Poznaniu wystąpią grupy Gomor i Drope.

5.10 - Poznań, "Centrum Kultury Zamek"
Start: 19:00
Bilety: 70 zł (płyta w przedsprzedaży), 80 zł (miejsca siedzące w przedsprzedaży), 85 zł (płyta w dniu koncertu) i 95 zł (miejsca siedzące w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »