zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 13 lipca 2020

Refused pokazał teledysk do "REV001"

18.09.2019 09:15  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Refused na Facebooku

Post-hardcore'owa grupa Refused ze Szwecji zaprezentowała teledysk do drugiego singla promującego piąty album zespołu. Wideoklip do utworu "REV001" wyreżyserował Kristofer Steen. Długograj zatytułowany "War Music" ukaże się 18 października 2019 r. nakładem Spinefarm Records.

Refused powstał w 1991 roku w mieście Umea. Jego członkami od początku są wokalista Dennis Lyxzen i perkusista David Sandstrom. Wydany w 1998 roku trzeci długograj grupy, zatytułowany "The Shape of Punk to Come", początkowo został źle odebrany. Później zaczęły przeważać pozytywne oceny, a po latach często uwzględniano go na listach najlepszych i najważniejszych albumów w historii rocka. Tymczasem jednak, w trakcie promującej dzieło trasy koncertowej, zespół się rozpadł, po czym jego członkowie zajęli się innymi projektami muzycznymi.

Ostatnim albumem reaktywowanego po trwającym ponad trzynaście lat niebycie Refused jest wydany w połowie 2015 roku "Freedom". Od tamtej pory utrzymuje się skład: Dennis Lyxzen na wokalu, Kristofer Steen na gitarze, Magnus Flagge na basie i David Sandstrom na perkusji.

Do najnowszych dzieł Refused należą utwory ze ścieżki dźwiękowej do stworzonej przez polską firmę CD Projekt Red gry komputerowej "Cyberpunk 2077". Na początku lipca 2019 roku opublikowano pochodzącą z niej kompozycję Szwedów pt. "Chippin' In". W fikcyjnym świecie jest to utwór z repertuaru zespołu o nazwie Samurai.

Drugi singiel z "War Music" Refused opisuje następująco: "'REV001' to protest song. To piosenka punkrockowa. Lubimy myśleć o niej jako o niesamowicie brutalnej muzyce popowej. Czymkolwiek ją nazwiecie, mamy nadzieję, że sprawi, że zagotuje się w was krew i zachcecie tańczyć (jak robi to w wideoklipie nasz nieustraszony kapitan Dennis Lyxzen). Bo co innego możemy robić w tych desperackich czasach?".

Poprzednim teledyskiem promującym "War Music" był "Blood Red".

Lista utworów:

1. REV001
2. Violent Reaction
3. I Wanna Watch the World Burn
4. Blood Red
5. Malfire
6. Turn the Cross
7. Damaged III
8. Death in Vannas
9. The Infamous Left
10. Economy of Death

Od października do grudnia 2019 roku Refused będzie koncertował w Europie. Najbliżej Polski zagra 12 listopada w Berlinie.

Tagi: Refused
Komentarze
Dodaj komentarz »