zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Gallileous i Death Denied na "Stoner Doom Festiwal"

21.09.2019 18:57  autor: Verghityax, źródło: profil "Fausta" na Facebooku

W dniach 27 i 28 września 2019 roku w katowickim pubie "Faust" odbędzie się ósma edycja "Stoner Doom Festiwal". Na liście zaproszonych wykonawców znaleźli się Gallileous, Death Denied, Diuna, Ignu, Death Has Spoken, Risin Sabotage, SandWitch, Nuk, Devil in the Name i Cult of Endless Toil.

Gallileous, Chorzów 19.01.2018, fot. Verghityax
Gallileous, Chorzów 19.01.2018, fot. Verghityax

Gallileous promować będzie swój nadchodzący album studyjny, pt. "Moonsoon". Sesja nagraniowa rozpoczęła się 12 marca 2019 roku w "Go Records" w Wodzisławiu Śląskim. Za realizację materiału odpowiadają Grzegorz Czech, Daniel Arendarski i Arkadiusz Dzierżawa. Jest to pierwsze dokonanie Gallileous z Michałem Szendzielorzem za perkusją - dołączył on do zespołu w 2016 roku, zastępując Mirosława Cichego. Premiera "Moonsoon" odbędzie się 18 października 2019 roku.

Muzycy Death Denied nadal promują swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "A Prayer to the Carrion Kind". Materiał został zarejestrowany w "Heinrich House Studio" w Legionowie. Okładkę przygotowała Anna Szymborska. Album ukazał się 7 lutego 2018 roku.

W sierpniu 2019 roku toruńska Diuna opublikowała teledysk do "Lion's coś", pierwszego singla, zwiastującego album "Golem". Sesja nagraniowa miała miejsce w "Kongo Studio" pod okiem Jacka Stasiaka. Premiera wydawnictwa odbędzie się jesienią 2019 roku pod egidą Piranha Music.

Zespół Ignu wydał 8 kwietnia 2019 roku swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Auriga". Na płycie znalazło się dziewięć autorskich kompozycji. Na ich skomponowanie i nagranie muzycy poświęcili dwa lata. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Grzegorz Mukanowski. W sesji gościnnie udział wzięli Alia Fay na flecie, Laura Aida Gantner na skrzypcach, Jan Machalski na klawiszach, Pat Rajko na puzonie i Rafał Kozaczyński na didgeridoo. Okładkę przygotował Maciej Radecki.

Death Has Spoken powstał w 2017 roku. W jego skład weszli muzycy z Białegostoku i Warszawy. Składający się z sześciu utworów materiał na debiutancki "Fade" zarejestrowany został w "Spectral Sound Studio" w składzie: Maciej Chodynicki na basie, Karol Pogorzelski na wokalu i gitarze oraz Tomasz Szczubełek na drugiej gitarze. Z uwagi na brak stałego perkusisty, partie bębnów nagrał gościnnie Marcin Mentel. Premiera "Fade" miała miejsce 1 sierpnia 2017 roku.

Risin Sabotage to grająca stoner rock grupa z Ukrainy. W ciągu czterech lat działalności kwartet wydał dwa longplaye studyjne - materiał zarejestrowany został na analogowym sprzęcie. Obecnie kapela przygotowuje się do premiery swojego trzeciego albumu.

SandWitch tworzy trio muzyków, zafascynowanych psychodelicznym rockiem. 9 kwietnia 2019 roku światło dzienne ujrzało ich debiutanckie wydawnictwo studyjne: EP-ka "Lazy Bones".

Nuk to instrumentalne trio ze Szczecina, funkcjonujące od 2018 roku. Brzmienie grupy stanowi wypadkową rocka i yassu. 7 czerwca 2019 roku ukazał się debiutancki album Pomorzan, zatytułowany "Uber-Gentleman". Składający się z pięciu kompozycji materiał wyprodukował w "Blood Run Lodge" Arkadiusz Zieliński.

Katowicki Devil in the Name gra southern rock. Po nagraniu dwóch demówek muzycy rozpoczęli pracę nad swoim pierwszym longplayem studyjnym, zatytułowanym po prostu "Devil in the Name". Premiera płyty miała miejsce 17 lutego 2018 roku.

Cult of Endless Toil rozpoczął działalność w 2019 roku. Zespół tworzy trójka muzyków z czeskiej Ostrawy.

27-28.09 - Katowice, "Faust"
Bilety: 40 zł (bilet jednodniowy) i 70 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »