zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

"Washed in the Blood of Lord" Profanatiki do odsłuchu

27.09.2019 18:48  autor: Verghityax, źródło: Season of Mist

Amerykańska formacja Profanatica udostępniła "Washed in the Blood of Lord", trzeci singiel z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Rotting Incarnation of God". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 11 października 2019 roku za sprawą Season of Mist.

Na "Rotting Incarnation of God" znajdzie się dziesięć autorskich kompozycji. Do pracy w studiu Paul Ledney ponownie zaangażował muzyków sesyjnych. Tym razem byli to Adam Besserer i Richard Olsen - gitarzysta i basista deathmetalowego Disfigurement. Okładkę przygotował Paolo Girardi.

Lista utworów:

1. Liturgy of Impurity
2. Prayer in Eclipse
3. Broken Jew
4. Washed in the Blood of Lord
5. Sacramental Cum
6. Mocked, Scourged and Shit Upon
7. Tithing Cunt
8. Rotting Incarnation of God
9. Eucharist in Ruin
10. In My Kingdom

Profanatica powstała w 1990 roku z inicjatywy dawnych muzyków Incantation. Trio wypuściło kilka demówek i EP-kę "Weeping in Heaven", po czym zakończyło działalność w 1992 roku.

Po dziewięciu latach przerwy perkusista i wokalista Paul Ledney reaktywował zespół z udziałem muzyków sesyjnych. Od tego czasu pod szyldem Profanatiki ukazały się cztery longplaye studyjne, jeden koncertowy i cztery EP-ki. Ostatnie wydawnictwo, pt. "Altar of the Virgin Whore", trafiło do sprzedaży 2 listopada 2018 roku.

Przypominamy, że Profanatica zagra na pierwszej edycji "Black Winter Festival" w Gliwicach. W ramach wydarzenia, które odbędzie się w dniach 21 i 22 listopada 2019 roku, wystąpią również Vulcano, Azarath, Malokarpatan, Demonomancy, Vircolac, Goatcraft i Sacrilegia.

Komentarze
Dodaj komentarz »