zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Nie żyje Richard Brunelle, były gitarzysta Morbid Angel

28.09.2019 12:06  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Richard Brunelle, były gitarzysta Morbid Angel, zmarł 23 września 2019 roku - miał 55 lat. Rodzina muzyka nie podała przyczyny śmierci do wiadomości publicznej.

Pete Sandoval komentuje: "Odczuwam wielki żal. Spędziliśmy razem wiele wspaniałych chwil, których nigdy nie zapomnę. Mam nadzieję, że jesteś w lepszym miejscu. Rodzinie składam kondolencje.

Upraszam o okazanie szacunku. Nie pytajcie mnie o przyczynę zgonu. Jakie to ma znaczenie? Odszedł i jest to wystarczająco smutne".

Richard Gene Brunelle urodził się 6 września 1964 roku w Tampie na Florydzie. Do Morbid Angel dołączył w 1985 roku, zajmując stanowisko drugiego gitarzysty. Z grupą Treya Azagthotha zarejestrował pierwsze demówki, album "Abominations of Desolation", który ukazał się wiele lat po sesji nagraniowej, a także "Altars of Madness" i "Blessed Are the Sick" - dwa longplaye, które do dziś stanowią jedne z najważnieszych dokonań w historii death metalu. W roku 1992 Richard Brunelle został usunięty z Morbid Angel z uwagi na problemy z używkami. Do formacji wracał dwukrotnie - w 1994 i 1998 roku - aby pomóc dawnym kolegom z zobowiązaniami koncertowymi.

Po zakończeniu przygody z Morbid Angel powołał do życia Paths of Possession, z którego odszedł po pięciu latach, tuż przez podpisaniem przez grupę kontraktu z Metal Blade Records. Następne półtorej dekady Richard Brunelle zmagał się z uzależnieniem, był też wielokrotnie aresztowany za posiadanie substancji odurzających.

W roku 2018 Richard Brunelle powrócił do muzyki, zakładając zespół Mosaic Covenant. Zdążył zrealizować z nim dwa utwory, które ukazały się za sprawą Knife Fight Media.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Nie żyje Richard Brunelle, były gitarzysta Morbid Angel
arekn (gość, IP: 83.20.69.*), 2024-05-14 22:39:17 | odpowiedz | zgłoś
Tak tak, to właśnie z nim Trey Azagthoth, David Vincent i Pete Sandoval 35 lat temu 12 maja 1989 roku nagrali jeden z pomników death metalu Altars of Madness. Niesamowity 1989 rok. Autopsy i Severed, Obituary i Slowly, Sepultura i Beneath i może jeszcze Pestilence i Consuming. ave metal.