zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lipca 2020

Szczegóły "Soulstone Gathering Warm Up"

4.10.2019 12:07  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Organizator "Soulstone Gathering Warm Up" poinformował, że zespoły Church of Misery, Stonerror, Minetaur i Weedcraft zagrają pierwszego dnia festiwalu - 12 października 2019 roku. 13 października wystąpią Ufomammut, Saver i MuN. Wydarzenie odbędzie się w klubie "Zet Pe Te" w Krakowie.

Ufomammut, Pleszew 14.07.2018, fot. Verghityax
Ufomammut, Pleszew 14.07.2018, fot. Verghityax

Ufomammut nadal ogrywa swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany po prostu "8". Sesja nagraniowa odbyła się w "Crono Sound Factory" w Mediolanie, za miksy odpowiada Fabrizio San Pietro. Składający się z ośmiu utworów materiał zarejestrowany został "na setkę", muzycy zastosowali nakładki jedynie na wokale. Premiera płyty miała miejsce 22 września 2017 roku nakładem Neurot Recordings.

Zespół działa nieprzerwanie od 1999 roku w składzie: Poia na gitarze, Urlo na basie i wokalu oraz Vita na perkusji. Rok później Włosi zadebiutowali albumem "Godlike Snake". Od tego czasu światło dzienne ujrzało jeszcze siedem longplayów studyjnych i cztery wydawnictwa koncertowe.

Church of Misery nadal promuje swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "And Then There Were None...". Premiera płyty miała miejsce 4 marca 2016 roku pod egidą Rise Above Records.

Do sesji nagraniowej Tatsu Mikami - basista i założyciel Church of Misery - po raz pierwszy w historii grupy zaangażował muzyków spoza Japonii. Do zespołu dołączyli: Scott Carlson, wokalista Repulsion, gitarzysta David Szulkin z Blood Farmers i perkusista Eric Little z Earthride. Scott Carlson napisał również teksty na "And Then There Were None..." - na dotychczasowych wydawnictwach kapeli zajmował się tym Tatsu Mikami. Partie wokalne zarejestrowane zostały w Los Angeles, a ścieżki instrumentalne - w Maryland.

W roku 2017 skład Church of Misery ponownie uległ zmianie. Obecnie formację tworzą, oprócz jej lidera, Junichi Yamamura na perkusji, Yasuto Muraki na gitarze i Hiroyuki Takano na wokalu.

Saver powstał w 2018 roku w Oslo. W skład grupy wchodzą Ole Christian Helstad na basie i wokalu, Markus Stole na perkusji i Ole Rokseth na gitarze. Muzyka Skandynawów stanowi połączenie psychodelicznego stoner rocka, space rocka i post-metalu. 8 marca 2019 roku trio wydało swój debiutancki longplay studyjny, pt. "They Came with Sunlight".

Minetaur przyjedzie ze swoim ostatnim wydawnictwem studyjnym: EP-ką, zatytułowaną "Power Tools". Materiał zarejestrowany został w dniach 23 i 24 lutego 2019 roku w stołecznym "Nebula Studio". Realizacją, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Na potrzeby albumu zespół przygotował pięć autorskich kompozycji. Jest to pierwsze dokonanie Minetaur z Jakubem "Kosą" Kossakowskim na wokalu. Dołączył on do kapeli w październiku 2018 roku, zastępując Bartosza Naumana.

Pochodzący z Puław Weedcraft ma na swoim koncie EP-kę oraz longplay studyjny, zatytułowany "Satan's Weedcraft Heavy Spliffs". Premiera tego ostatniego odbyła się 13 lutego 2017 roku. Wydawnictwo zawiera cztery kompozycje, trwające łącznie nieco ponad trzydzieści minut. Do produkcji materiału zespół zaangażował inżyniera dźwięku Stanisława Jacaka. Autorem oprawy graficznej jest Kosa Nieciecz.

Wrocławski MuN przyjedzie z materiałem ze swojego drugiego albumu studyjnego, zatytułowanego "Opia". Premiera wydawnictwa odbyła się 18 marca 2018 roku. W celu zarejestrowania materiału zespół powrócił w lutym 2018 roku do "Jupiter Ranch Studio". Muzycy nagrali pięć autorskich utworów pod okiem Piotra Grzegorowskiego, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Krakowski Stonerror promuje swój drugi longplay studyjny, pt. "Widow in Black". Premiera wydawnictwa miała miejsce 22 maja 2019 roku. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został na taśmie magnetycznej. Sesja odbyła się w dniach od 9 do 17 lutego 2019 roku w "Studiu im. Adama Mickiewicza" w Sopocie. Za realizację odpowiada Maciej Cieślak, będący również współautorem dwóch kompozycji.

Bilety jednodniowe na "Soulstone Gathering Warm Up" nabyć można w cenie 75 zł, karnety kosztują 135 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »