zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 22 kwietnia 2021

Brudny Skurwiel i Sabbat wypuszczą split

6.10.2019 12:15  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Brudnego Skurwiela na Facebooku

Zespół Brudny Skurwiel zapowiedział wydanie splitu z japońską grupą Sabbat. Planowany od trzech lat album ma mieć premierę w listopadzie 2019 roku. Ukaże się na płycie analogowej, w dwóch wersjach kolorystycznych. Polska kapela udostępniła do odsłuchania swój pochodzący z niego utwór pt. "Triumph Of Wrath".

Brudnego Skurwiela założył w 2013 roku perkusista Michał, posługujący się pseudonimem The Great Insulter of Jesus Christ and His Holy Mother. Grupa tworzy muzykę z pogranicza black, speed i thrash metalu. Dotychczas wypuściła trzy własne kasety oraz split z Nunslaughter na płycie analogowej, a najnowszym dokonaniem zespołu jest winylowy singiel "Silesian Metal Attack".

Japoński Sabbat debiutował na scenie w 1983 roku jako Evil. Obecną nazwę przyjął rok później. Jedynym stałym członkiem łączącej black i thrash metal formacji pozostaje basista i wokalista Gezol. Obecnie towarzyszy mu perkusista Zorugelion, grający z nim od 1990 roku, oraz muzycy sesyjni. Oprócz dziewięciu albumów studyjnych grupa ma w dorobku po kilkadziesiąt koncertówek, EP-ek i splitów, z których jednym z ostatnich zapowiedzianych jest "Cursed Them", dzielony z Truchłem Strzygi.

Materiał na najnowsze wydawnictwo Brudny Skurwiel zarejestrował około roku temu. Na splicie zamieści siedem utworów, w tym: pięć dotychczas niepublikowanych, znany już z singla "Silesian Metal Attack" oraz jeden cover. Na stronie Sabbatu znajdzie się dokonany przez Michała, na prośbę Gezola, wybór utworów z koncertu grupy sprzed kilkunastu lat.

Brudny Skurwiel wystąpi na obu koncertach w ramach europejskiej trasy zespołów Abigail, Violentor i Draconis Infernum. Następnie, z okazji swoich szóstych urodzin, zagra w Katowicach - gościem imprezy będzie grupa Czort. Ponadto kapela zaprezentuje się razem z zespołami Deus Mortem, Voidhanger, Stillborn, Outre i Cancerfaust na trzeciej edycji "FOAD Festu", 29 listopada 2019 roku, pierwszego dnia wydarzenia.

16.10 - Wrocław, "Liverpool" (+ Abigail, Violentor, Draconis Infernum)

17.10 - Warszawa, "Hydrozagadka" (+ Abigail, Violentor, Draconis Infernum)

19.10 - Katowice, "Faust" (+ Czort)
Bilety: 15 zł

29-30.11 - Kraków, "Zet Pe Te" (+ Deus Mortem, Voidhanger, Stillborn, Outre, Cancerfaust, Dodheimsgard, Bolzer, Anima Damnata, Blaze Of Perdition, Matterhorn, Lament)
Bilety: 85 zł (1-dniowy, przedsprzedaż), 160 zł (2-dniowy, przedsprzedaż), 100 zł (1-dniowy, w dniu koncertu) i 180 zł (2-dniowy, w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »