zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 2 lipca 2020

Saver zagra przed Ufomammut w Warszawie

10.10.2019 18:58  autor: Verghityax, źródło: I did it: one man booking agency, Soulstone Gathering

Norweski Saver otworzy koncert Ufomammut w Warszawie. Odbędzie się on 12 października 2019 roku w klubie "Hydrozagadka". Dzień później zespoły wystąpią na "Soulstone Gathering Warm Up" w Krakowie.

Saver powstał w 2018 roku w Oslo. W skład grupy wchodzą Ole Christian Helstad na basie i wokalu, Markus Stole na perkusji i Ole Rokseth na gitarze. Muzyka Skandynawów stanowi połączenie psychodelicznego stoner rocka, space rocka i post-metalu. 8 marca 2019 roku trio wydało swój debiutancki longplay studyjny, pt. "They Came with Sunlight".

Ufomammut wypuścił 19 września 2019 roku zestaw płytowy, pod nazwą "XX". W jego skład wchodzą wszystkie longplaye studyjne zespołu oraz dodatkowy album, zatytułowany po prostu "XX". Znalazło się na nim sześć opublikowanych wcześniej kompozycji w nowych aranżacjach.

Grupa działa nieprzerwanie od 1999 roku w składzie: Poia na gitarze, Urlo na basie i wokalu oraz Vita na perkusji. Rok później Włosi zadebiutowali albumem "Godlike Snake". Od tego czasu światło dzienne ujrzało jeszcze siedem longplayów studyjnych i cztery wydawnictwa koncertowe.

Na "Soulstone Gathering Warm Up" w Krakowie, oprócz Ufomammut i Saver, zagrają Church of Misery, Stonerror, Minetaur, Weedcraft i MuN. Festiwal odbędzie się w dniach 12 i 13 października 2019 roku w klubie "Zet Pe Te".

12.10 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 69 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu)

12-13.10 - Kraków, "Zet Pe Te"
Bilety: 75 zł (bilet jednodniowy) i 135 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »