zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 24 października 2020

Steven Wilson zagra na "Torwarze"

23.10.2019 09:32  autor: Verghityax, źródło: Rock Serwis

Steven Wilson przyjdzie do Polski w ramach "The Future Bites Tour". Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 30 września 2020 roku na warszawskim "Torwarze".

Steven Wilson, Zabrze 30.11.2013, fot. Verghityax
Steven Wilson, Zabrze 30.11.2013, fot. Verghityax

Steven Wilson promować będzie szósty longplay studyjny w swojej karierze solowej. Praca nad materiałem rozpoczęła się w maju 2019 roku. Do produkcji zaangażowany został David Kosten. Premiera płyty planowana jest na rok 2020.

Steven Wilson komentuje: "Za każdym razem, gdy nagrywam nowy album, bardzo mi zależy, by zajmował wyjątkowe miejsce w moim katalogu, a nie był tylko kolejnym z wielu wydawnictw. Przechodząc w trzecią dekadę XXI wieku i drugą moich solowych koncertów, poczułem, że najwyższa pora zastosować tę samą filozofię do występów na żywo. Chcę rzucić wyzwanie samemu sobie i stworzyć coś, co podważy moje własne pomysły (mam nadzieję, że również pomysły publiczności) na to, jak prezentować moją muzykę podczas koncertów. I tak powstała 'The Future Bites' - seria specjalnych wydarzeń w większych salach, coś na większą i bardziej imponującą skalę, która pozwoli się w tym wydarzeniu zanurzyć. Już teraz jestem tym bardzo podekscytowany!"

W trakcie swej trwającej trzydzieści lat kariery muzycznej Steven Wilson tworzył między innymi w Porcupine Tree, Blackfield, No-Man, Storm Corrosion i Bass Communion. Wyprodukował i zmiksował także kilkadziesiąt albumów, w tym "Sunsets on Empire" Fisha, "Blackwater Park", "Deliverance" i "Damnation" Opeth czy "We're Here Because We're Here" Anathemy. Był czterokrotnie nominowany do nagrody "Grammy" w kategorii "Dźwięk Przestrzenny", a w 2012 roku brytyjski "Prog Magazine" uhonorował go nagrodą "The Guiding Light".

Bilety na warszawski koncert Stevena Wilsona trafią do sprzedaży 25 października o godzinie 11:00. Bilety kosztować będą od 199 zł wzwyż.

Komentarze
Dodaj komentarz »