zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 18 października 2021

Pierwszy teledysk promujący "Hollywood Cowboys" Quiet Riot

26.10.2019 09:16  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Frontiers Music srl na YouTube

Zaprezentowano nawiązujący do westernów Sergia Leone, wyreżyserowany przez Reginę Banali teledysk do utworu "In the Blood" amerykańskiego zespołu heavymetalowego Quiet Riot. Jest to pierwszy wideoklip promujący album "Hollywood Cowboys", który ukaże się 8 listopada 2019 roku nakładem Frontiers Music Srl. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Mystic Production.

Quiet Riot istnieje z krótkimi przerwami od 1973 roku. Powstał w Los Angeles. Przez dwa pierwsze lata działał pod nazwami Mach 1 i Little Women. Współzałożycielem był gitarzysta Randy Rhoads, który w 1979 roku przeszedł do zespołu Ozzy'ego Osbourne'a. Wkrótce po nim to samo zrobił basista Rudy Sarzo. Muzycy, którzy udzielali się w Quiet Riot później, znani są też ze współpracy m.in. z W.A.S.P., Black Sabbath, Blue Oyster Cult, Love/Hate, L.A. Guns i Timem "Ripperem" Owensem.

Obecnie w zespole nie ma już nikogo ze składów z lat 70. Najdłuższy staż ma perkusista Frankie Banali, który po raz pierwszy znalazł się w Quiet Riot w 1982 roku. Towarzyszą mu basista Chuck Wright, gitarzysta Alex Grossi oraz wokalista Jizzy Pearl, który wrócił do zespołu we wrześniu 2019 roku. W październiku bębniarz ujawnił, że od kwietnia walczy z nowotworem trzustki.

Dwa pierwsze albumy Quiet Riot wydane zostały w latach 70. tylko w Japonii. W 1980 roku grupa zakończyła działalność. Sukces odniosła trzecim długograjem, "Metal Health" z 1983 roku, nagranym po tym, jak solowy zespół wokalisty Kevina DuBrowa przekształcił się w reaktywowany Quiet Riot. Był to pierwszy heavymetalowy album, który dotarł na szczyt listy "Billboard".

"Hollywood Cowboys" będzie czternastym studyjnym długograjem Quiet Riot. Produkcją zajął się perkusista Frankie Banali. Album nagrany został jeszcze z wokalistą Jamesem Durbinem, znanym z programu telewizyjnego "American Idol", w którego dziesiątej edycji zajął czwarte miejsce.

Lista utworów:

1. Don't Call It Love
2. In the Blood
3. Heartbreak City
4. The Devil That You Know
5. Change or Die
6. Roll On
7. Insanity
8. Hellbender
9. Wild Horses
10. Holding On
11. Last Outcast
12. Arrows and Angels

Do odsłuchania udostępniono dotychczas utwory "Don't Call It Love" i "Heartbreak City".

Tagi: Quiet Riot
Komentarze
Dodaj komentarz »