zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

Yes zagra we Wrocławiu

29.10.2019 09:11  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Progresywna formacja Yes powróci do Polski w ramach trasy "The Album Series 2020 Tour". Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 9 maja w "Narodowym Forum Muzyki" we Wrocławiu.

Koncert podzielony będzie na dwie części: pierwsza zawierać będzie najpopularniejsze utwory z dorobku Yes, podczas drugiej zespół wykona całą zawartość "Relayer" - swojego siódmego longplaya studyjnego.

"Relayer" ukazał się 28 listopada 1974 roku za sprawą Atlantic Records. Jest to jedyny studyjny longplay Yes zarejestrowany ze szwajcarskim klawiszowcem Patrickiem Morazem. Zastąpił on na tym stanowisku Ricka Wakemana, który kilka miesięcy wcześniej poróżnił się z resztą składu w kwestii dalszego kierunku muzycznego grupy. Na "Relayer" znalazły się trzy kompozycje, które zespół nagrał w garażu Chrisa Squire'a, przekształconym w studio. Z uwagi na braki sprzętowe, współproducent Eddie Offord przywiózł własne wyposażenie: 24-kanałowy rejestrator oraz stół mikserski.

Koncertowi we Wrocławiu towarzyszyć będzie wystawa prac Rogera Deana - angielskiego malarza i grafika, projektanta okładek do płyt Yes.

Dyskografię Yes zamyka EP-ka "From a Page". Jej premiera miała miejsce 25 października 2019 roku. Na zawartość płyty złożyło się pięć niepublikowanych wcześniej kompozycji, które grupa zarejestrowała w 2010 roku. W skład formacji wchodzili wówczas Chris Squire, Steve Howe, Alan White, Benoit David i Oliver Wakeman.

Przedsprzedaż biletów na wrocławski koncert Yes rozpocznie się 29 października o godzinie 10:00 i zakończy się 30 października o godzinie 10:00 - w tym czasie wejściówki zakupić będzie można wyłącznie za pośrednictwem ticketmaster.pl. Bilety w regularnej sprzedaży dostępne będą od 30 października od godziny 10:00 na stronie LiveNation.pl.

Tagi: Yes
Komentarze
Dodaj komentarz »