zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Szczegóły "Soulstone Gathering 2019"

29.10.2019 12:23  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Organizator "Soulstone Gathering 2019" udostępnił podział zespołów ze względu na dni - w składzie znalazły się między innymi Graveyard, Conan, Toundra, Gold i Mars Red Sky. Festiwal odbędzie się w dniach 8, 9 i 10 listopada klubie "Zet Pe Te" w Krakowie.

8 listopada, piątek - G'day:
Toundra
Gold
Lonker See
ARRM
.Wavs

9 listopada, sobota - Soulday:
Graveyard
Electric Moon
Mars Red Sky
Mr. Bison
Arcadian Child

10 listopada, niedziela - Stoneday:
Conan
Un
Sixes
Dvne
Thaw
Elephant Tree

Graveyard reaktywował się w styczniu 2017 roku, zaledwie cztery miesiące po zakończeniu działalności. Do kapeli wrócili gitarzysta i wokalista Joakim Nilsson, basista Truls Morck i gitarzysta Jonatan Larocca-Ramm. Perkusista Axel Sjoberg postanowił kontynuować karierę w grupie Big Kizz, a jego miejsce w Graveyard zajął Oskar Bergenheim.

Szwedzi promują obecnie "Peace", swój piąty longplay studyjny. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 25 maja 2018 roku pod egidą Nuclear Blast. Znalazło się na nim dziesięć utworów, które muzycy zarejestrowali w "Park Studios" w Sztokholmie. Nad produkcją materiału czuwali Chips Kiesbye i Stefan Boman.

Conan wróci do Polski ze swoim ostatnim longplayem studyjnym, zatytułowanym "Existential Void Guardian". Trafił on do sprzedaży 14 września 2018 roku za sprawą Napalm Records. Na płycie znalazło się siedem kompozycji zarejestrowanych w studiu oraz cztery koncertowe. Te ostatnie zespół wykonał 8 maja 2018 roku w klubie "Rebellion" w Manchesterze.

Conan powstał w 2006 roku w Liverpoolu z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Jona Davisa. Po kilku przetasowaniach personalnych Jon Davis zaangażował do współpracy basistę Johna McNulty i perkusistę Paula O'Neilla. Jako trio muzycy zarejestrowali debiutancką EP-kę Conan, pt. "Horseback Battle Hammer".

Toundra to przedstawiciel hiszpańskiej sceny post-metalowej. Zespół powstał w 2007 roku w Madrycie, od początku funkcjonując bez wokalisty. Kwartet ma na swoim koncie pięć longplayów studyjnych, z których ostatni, pt. "Vortex", miał swoją premierę 27 kwietnia 2018 roku.

Pierwsza pula karnetów na "Soulstone Gathering 2019" wyprzedała się. Karnety z drugiej puli dostępne są w cenie 279 zł. Bilety jednodniowe kosztują 145 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »