zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 23 czerwca 2021

Spaceslug i Gallileous na "Winobraniu"

31.10.2019 09:14  autor: Verghityax, źródło: profil Gallileous na Facebooku

W klubie "Amber" w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się 16 listopada 2019 roku kolejna edycja "Winobrania", którego gospodarzem jest grupa Gallileous. Swój udział w wydarzeniu potwierdziły również formacje Spaceslug, Andromeda Space Ritual i In2Elements.

Spaceslug ogrywa swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Eye the Tide". Sesja nagraniowa odbyła się w marcu 2018 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Maciej Kamuda, który współpracował z kapelą przy dwóch poprzednich wydawnictwach.

1 lutego 2019 roku światło dzienne ujrzał split Major Kong, Dopelord, Spaceslug i Weedpecker. Na potrzeby wydawnictwa każdy z czterech zespołów przygotował po jednym utworze. Za okładkę odpowiada Kuba Sokólski.

Gallileous promować będzie swój ostatni album studyjny, pt. "Moonsoon". Sesja nagraniowa rozpoczęła się 12 marca 2019 roku w "Go Records" w Wodzisławiu Śląskim. Za realizację materiału odpowiadają Grzegorz Czech, Daniel Arendarski i Arkadiusz Dzierżawa. Jest to pierwsze dokonanie Gallileous z Michałem Szendzielorzem za perkusją - dołączył on do zespołu w 2016 roku, zastępując Mirosława Cichego. Premiera "Moonsoon" miała miejsce 18 października 2019 roku.

Andromeda Space Ritual gra mieszankę rocka psychodelicznego i space rocka. 19 lutego 2017 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka grupy, zatytułowana "Satellite". Na jej zawartość składają się cztery autorskie kompozycje.

In2Elements to jednoosobowy projekt instrumentalny, za którym stoi Adam Szopa, od lat związany z rybnicką sceną muzyczną. W jego twórczości dominują surowe syntezatory i przesterowane gitary. In2Elements ma na swoim koncie dwa wydawnictwa: EP-kę "The World to Come" i longplaya "Cold".

16.11 - Wodzisław Śląski, "Amber"
Start: 18:00
Bilety: 30 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »