zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 maja 2020

"Mad Fest" dwa razy w listopadzie

7.11.2019 09:13  autor: Verghityax, źródło: Mad Lion Records

W dniach 9 i 10 listopada 2019 roku odbędą się trzecia i czwarta edycja "Mad Festu" - na obu odsłonach festiwalu zagrają Pestilence, Bloodphemy, Hypnos, Tortharry, Besatt, Profanation i Planet Hell. Wydarzenia zaplanowano w Łodzi i Bielsku-Białej.

W sierpniu 2019 roku Pestilence poinformował o podpisaniu kontraktu płytowego z wytwórnią Agonia Records. Pod jej szyldem ukaże się dziewiąty longplay studyjny zespołu, pt. "Exitivm".

Pestilence reaktywował się w 2016 roku po dwuletniej przerwie. Patrick Mameli zaprosił wówczas do współpracy gitarzystę Santiago Doblesa, basistę Tilena Hudrapa i perkusistę Septimiu Harsana. W czwórkę muzycy nagrali materiał na "Hadeon", ósmy longplay studyjny formacji. Na płycie znalazło się trzynaście autorskich kompozycji. Ich masteringiem zajął się Dan Swano.

Obecnie zespół tworzą, oprócz Patricka Memeliego i Septimiu Harsana, basista Edward Negrea i gitarzysta Rutger van Noordenburg.

Hypnos nadal promuje "The Whitecrow", swój piąty longplay studyjny. Składający się z trzynastu utworów materiał zarejestrowany został w czeskim "Shaark Studio" i norweskim "Toproom Studio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z gitarzystą Cannim, który dołączył do kapeli w 2016 roku.

Do udziału w powstaniu albumu Bruno i Pegas zaprosili gości. Na płycie usłyszeć można między innymi Martina Missy z Protector, Igora Hubika z Root, Zuzanę Lipovą z Dying Passion, Christophera z Krabathora i V. Santurę z Triptykon. Premiera "The Whitecrow" odbyła się 24 marca 2017 roku pod egidą Einheit Produktionen.

Deathmetalowy Bloodphemy reaktywował się w 2015 roku po trzynastu latach przerwy - z dawnego składu do grupy wrócili perkusista Edwin Nederkoorn i gitarzystsa Winfred Koster. Od tego czasu zespół wydał dwa albumy: "Bloodline" i "In Cold Blood".

Czesi z deathmetalowego Tortharry promować będą "Sinister Species", swój dziewiąty longplay studyjny. Materiał został zarejestrowany w studio "The Barn", do roli producenta zaangażowano Dana Frimla. Premiera płyty miała miejsce 18 stycznia 2018 roku w barwach MetalGate Records.

Na trzecim "Mad Feście" dodatkowo zagra Offence, natomiast czwarty "Mad Fest" otworzy Det Gamle.

9.11 - Łódź, "Magnetofon"
Start: 15:00
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

10.11 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Start: 15:00
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »