zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 26 września 2020

Blues Pills kończy pracę nad trzecim albumem

14.11.2019 15:27  autor: Verghityax, źródło: profil Blues Pills na Facebooku

Grupa Blues Pills poinformowała, że kończy pracę nad swoim trzecim, niezatytułowanym jeszcze, albumem studyjnym. Jego premiera planowana jest na rok 2020.

Blues Pills, Kraków 4.03.2017, fot. Verghityax
Blues Pills, Kraków 4.03.2017, fot. Verghityax

Materiał na nadchodzące wydawnictwo zarejestrowany został w domowym studio zespołu w Orebro. Jest to pierwsze dokonanie formacji bez udziału gitarzysty i współzałożyciela Doriana Sorriaux - muzyk rozstał się z Blues Pills w listopadzie 2018 roku, aby poświęcić się karierze solowej.

Dyskografię studyjną Blues Pills zamyka "Lady in Gold", drugi longplay studyjny w dorobku kapeli. Premiera odbyła się 5 sierpnia 2016 roku w barwach Nuclear Blast. Na płycie znalazło się dziesięć utworów, które wyprodukował Don Alsterberg.

Okładkę stworzyła holenderska artystka Marijke Koger-Dunham, która wcześniej współpracowała z The Beatles i Erikiem Claptonem. Stworzyła też szatę graficzną do debiutanckiego longplaya Blues Pills. Szkic, wykorzystany na okładce "Lady in Gold", powstał około pięćdziesięciu lat wcześniej.

W skład zespołu wchodzą obecnie wokalistka Elin Larsson, gitarzysta Zack Anderson, perkusista Andre Kvarnstrom i basista Kristoffer Schander. Początek działalności grupy datuje się na grudzień 2011 roku.

Bez wsparcia wytwórni i agencji koncertowych Blues Pills organizowali duże trasy koncertowe i wypuścili debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Bliss". W lipcu 2013 roku formacja dołączyła do grona kapel wydawanych przez niemiecką Nuclear Blast Records.

Tagi: Blues Pills
Komentarze
Dodaj komentarz »