zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Blood Incantation wyda "Hidden History of the Human Race"

17.11.2019 18:34  autor: Verghityax, źródło: profil Blood Incantation na Facebooku

Deathmetalowy Blood Incantation wyda swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Hidden History of the Human Race". Płyta ukaże się 22 listopada 2019 roku za sprawą Dark Descent Records.

Na "Hidden History of the Human Race" znajdą się cztery autorskie kompozycje, w jednej z nich gościnnie wystąpił Antti Boman z Demilich. Materiał zarejestrowany został analogowo w "World Famous Studios" w Kolorado. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Pete DeBoer. Na okładce po raz kolejny wykorzystano jeden z obrazów Bruce'a Penningtona, brytyjskiego malarza i ilustratora, znanego przede wszystkim ze swoich grafik o tematyce science-fiction.

Lista utworów:

1. Slave Species of the Gods
2. The Giza Power Plant
3. Inner Paths (To Outer Space)
4. Awakening from the Dream of Existence to the Multidimensional Nature of Our Reality (Mirror of the Soul)

Blood Incantation powstał w 2011 roku w Denver z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Paula Riedla oraz perkusisty Isaaca Faulka. Niecały rok później do składu dołączył drugi gitarzysta w osobie Morrisa Kolontyrsky'ego. Jako trio muzycy nagrali swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną po prostu "Blood Incantation".

Od 2015 roku stanowisko basisty w zespole piastuje Jeff Barrett. Już jako kwartet Amerykanie nagrali swojego pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Starspawn". Płyta ukazała się 18 sierpnia 2016 roku za sprawą Dark Descent Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Blood Incantation wyda "Hidden History of the Human Race"
jarema37 (wyślij pw), 2019-11-19 20:18:18 | odpowiedz | zgłoś
Nareszcie! Poprzednia płyta przywróciła mi wiarę w żywotność śmierć metalu (na tamten moment uważałem, że z ekstremum tylko black ma sens i przyszłość)
re: Blood Incantation wyda "Hidden History of the Human Race"
pik (gość, IP: 79.191.188.*), 2019-11-21 18:00:45 | odpowiedz | zgłoś
Ja nadal tak uważam ;)
re: Blood Incantation wyda "Hidden History of the Human Race"
Krewetka (gość, IP: 5.173.201.*), 2019-11-22 07:34:52 | odpowiedz | zgłoś
Zupełnie błędnie uważacie obaj Panowie,
wystarczy obadać Tomb Mold, Obliteration, Krypts, Contaminated, czy ostatnie Hate Eternal oraz Devourment.
re: Blood Incantation wyda "Hidden History of the Human Race"
Krewetka (gość, IP: 195.191.162.*), 2019-11-23 08:22:54 | odpowiedz | zgłoś
Dodajmy Funebrarum, czy młode bandy Mortuous oraz Scorched. Wybór jest duży, tylko popularność gatunku mniejsza od black, który jest przystępniejszy.
re: Blood Incantation wyda "Hidden History of the Human Race"
bandrew78
bandrew78 (wyślij pw), 2019-11-23 08:50:13 | odpowiedz | zgłoś
Dokładnie, a do tego np. Vastum, Corpsessed, Nocturnus AD, Internal Bleeding, Cryptopsy, Dead Congregation, Horrendous, Phobocosm, Adversarial, Infernal Coil, Lvcifyre, Desolate Shrine, Scorched i wiele innych. Scena death ma się aktualnie świetnie, jest wiele zróżnicowanych, ciekawych, niekiedy całkiem nowatorskich (jak bohaterowie tego info) i często dosyć młodych kapel, a i niektórzy weterani nagrywają świetne płyty. Tyle, że ta muzyka nie jest zbyt popularna i zeszła tam, gdzie zawsze było jej miejsce, czyli do podziemia.
A w blacku dużo się dzieje, tyle że przy okazji większość tych nowych, popularnych wynalazków zatraciła niemal wszystko to, co jest dla mnie istotne w ekstremalnych odmianach metalu, przez co ta muzyka stała się często bardzo przystępna, a dla mnie mało interesująca.
Widać to na koncertach - na death metalu nie ma może tłumów, ale nie ma też w zasadzie ludzi przypadkowych. W przypadku blacku wiele kapel jest po prostu modnych i przychodzi tam masa ludzi, których widuję na koncertach 2-3 razy w roku. Za jakiś czas im się znudzi, moda przeminie i wtedy zobaczymy, co z tej sceny zostanie. Najlepiej zgliszcza, bo na nich znowu będzie się mogło odbudować coś bardziej interesującego. Death metal też w swoim czasie to przechodził i dobrze mu to zrobiło.
re: Blood Incantation wyda "Hidden History of the Human Race"
Krewetka (gość, IP: 195.191.162.*), 2019-11-17 20:53:47 | odpowiedz | zgłoś
Bardzo dobra płyta, bardziej progrestwna nuż deathmetalowa, nawet z elementami sludge.