zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 10 maja 2021

Healing Magic przed Maxem i Iggorem Cavalera w Warszawie

17.11.2019 15:15  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Nadchodzący koncert Maxa i Iggora Cavalera w Warszawie otworzy Healing Magic - metalowe trio z Arizony. Występ odbędzie się 20 listopada 2019 roku w klubie "Progresja Music Zone".

Healing Magic powstał w październiku 2018 roku z inicjatywy wokalisty i basisty Amadeusa Cavalery oraz gitarzysty Travisa Stone'a. Wkrótce skład uzupełnił perkusista Johnny Valles z deathmetalowego Ensepulcher. Trio promuje obecnie swoją debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Restoration".

W ramach trwającej obecnie trasy "Return Beneath Arise" Max i Iggor Cavalera wykonują przede wszystkim utwory z albumów "Beneath the Remains" i "Arise" Sepultury.

"Beneath the Remains" był pierwszym dokonaniem Sepultury, jakie ukazało się w barwach dużej wytwórni - prawa do wydania materiału nabyła Roadracer Records, działająca pod auspicjami Roadrunner Records. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Nas Nuvens Studio" w Rio de Janeiro. Muzycy, którzy na tym etapie nadal słabo posługiwali się językiem angielskim, musieli korzystać z pomocy tłumacza, aby porozumieć się z producentem Scottem Burnsem. Longplay spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród fanów i krytyków, i zaowocował długą trasą koncertową po Europie i USA.

Kilka miesięcy po wydaniu "Roots", szóstego longplaya studyjnego Sepultury, pasierb Maksa Cavalera - Dana Wells - zginął w wypadku. Zespół promował wówczas swoje nowe wydawnictwo. Max zażądał przerwania trasy, tymczasem pozostali członkowie kapeli domagali się zwolnienia Glorii Bujnowski, żony Maksa, z pozycji menedżerki formacji. W rezultacie wokalista opuścił Sepulturę. W 2007 roku Max i Iggor Cavalera pogodzili się i utworzyli nową grupę pod nazwą Cavalera Conspiracy.

20.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 19:30
Bilety: 125 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »