zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 kwietnia 2021

Venflon odwołał koncerty w Żorach i Będzinie

30.11.2019 12:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Venflonu na Facebooku

Wskutek zakończenia przez będziński "Latawiec" działalności jako klubu muzycznego zespół Venflon odwołał dwa ostatnie z zaplanowanych na jesień koncertów promujących minialbum "Czerń". Oprócz Będzina, gdzie warszawska formacja miała się zaprezentować 14 grudnia 2019 roku w towarzystwie grupy Chaos, zrezygnowano z występu dzień wcześniej w "Ozi Pub" w Żorach.

Venflon wyjaśnia: "Z powodu zamknięcia klubu 'Latawiec' w Będzinie zmuszeni jesteśmy odwołać nasz koncert, który miał się tam odbyć 14 grudnia. Szukaliśmy długo zastępczego miejsca w okolicy, ale nie udało się... Niestety w związku z tym musimy również przełożyć na przyszły rok nasz koncert w Żorach, który miał się odbyć 13 grudnia. Nową datę koncertu w Żorach ustalimy wspólnie z klubem i poinformujemy Was o tym, jak tylko będzie to możliwe. Bilety można zwracać w miejscu zakupu".

Dotychczasowi właściciele klubu "Latawiec" w oświadczeniu z 16 listopada 2019 roku podziękowali wszystkim zespołom, które u nich grały, swoim gościom i współpracownikom oraz poinformowali: "Zostawiamy 'Latawca' w dobrych rękach. W rękach naszych przyjaciół, którzy pomagali nam w jego działalności. Mamy nadzieję, że będzie tu przychodzić coraz więcej ludzi, zarówno nowych, jak i naszych starych gości. Nowej ekipie zarządzającej kibicujemy, kibicujemy. A Was prosimy o wspieranie ich działalności". Obecnie w miejscu klubu "Latawiec" funkcjonuje pizzeria o tej samej nazwie.

Venflon powstał w 2003 roku w Warszawie. W roku 2004 zaczął koncertować. Po kilku EP-kach, w 2010 roku wydał swój pierwszy album, zatytułowany po prostu "Venflon". W 2012 roku wziął udział w programie telewizyjnym "Must Be the Music", w którym dotarł do półfinału. Kolejnymi albumami zespołu były "Anomia" z 2013 roku i "Sztuka upadku" z 2015 roku.

W grudniu 2018 roku Venflon wszedł do "Zed Studio" celem zarejestrowania materiału na EP-kę "Czerń". Na potrzeby nagrań perkusistę Macieja Duszaka, który odszedł z grupy w październiku, zastąpił udzielający się w zespole już wcześniej Adam Najman. "Czerń" ukazała się 1 marca 2019 roku. W maju nowym perkusistą został Marcin Płocha.

Tagi: Venflon
Komentarze
Dodaj komentarz »