zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 29 października 2020

As I Lay Dying i Emmure na dwóch koncertach w Polsce

5.12.2019 12:43  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje As I Lay Dying, Emmure, Whitechapel i Une Misere wyruszą razem w trasę koncertową po Europie. W jej ramach zagrają w Polsce dwukrotnie: 12 kwietnia 2020 roku w Warszawie i 13 kwietnia we Wrocławiu.

As I Lay Dying promować będzie "Shaped by Fire" - siódmy longplay studyjny w swoim dorobku i pierwszy od czasu reaktywacji, która miała miejsce w 2017 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w "Signature Sound" w Los Angeles. Jej rezultatem było dwanaście kompozycji. W jednej z nich, pt. "Redefined", gościnnie wystąpił Jake Luhrs z August Burns Red. Za mastering odpowiada Ted Jensen. "Shaped by Fire" ukazał się 20 września 2019 roku za sprawą Nuclear Blast.

W grudniu 2016 roku wokalista Tim Lambesis został zwolniony z więzienia na okres próbny. Dwa i pół roku wcześniej muzyk usłyszał wyrok skazujący za podżeganie do zabójstwa swojej żony, która opuściła go, składając pozew rozwodowy.

Po wyjściu na wolność Tim Lambesis starał się pogodzić z pozostałymi członkami As I Lay Dying. W rezultacie zespół wznowił działalność w swoim ostatnim składzie: z Philem Sgrosso i Nickiem Hipą na gitarach, Joshem Gilbertem na basie i Jordanem Mancino na perkusji. 8 czerwca 2018 roku formacja wypuściła singiel "My Own Grave", będący jej pierwszym dokonaniem po sześcioletniej przerwie.

Emmure pracuje obecnie nad materiałem na swój ósmy longplay studyjny, pt. "Hindsight". Jego premiera planowana jest na rok 2020.

Pod koniec grudnia 2015 roku w Emmure nastąpił rozłam - z formacji jednocześnie odeszli gitarzyści Jesse Ketive i Mike Mulholland, basista Mark Davis oraz perkusista Adam Pierce. Wkrótce wokalista Frankie Palmeri zaangażował nowych muzyków - do grupy dołączyli gitarzysta Josh Travis, basista Phil Lockett i perkusista Josh Miller. Swój pierwszy koncert jako kwartet Emmure zagrał w kwietniu 2016 roku w niemieckim Oberhausen.

Deathcore'owy Whitechapel przyjedzie ze swoim siódmym longplayem studyjnym, pt. "The Valley". Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 29 marca 2019 roku pod banderą Metal Blade Records. Z uwagi na brak stałego perkusisty, partie bębnów sesyjnie nagrał Navene Koperweis.

Une Misere to islandzka grupa, która swoją działalność rozpoczęła wiosną 2016 roku. W jej skład weszło sześciu muzyków związanych ze sceną hardcore'ową. Rok później sekstet zwyciężył w islandzkim konkursie "Wacken Metal Battle". Obecnie formacja promuje swój debiutancki longplay, pt. "Sermon".

12.04.2020 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 110 zł (przedsprzedaż) i 130 zł (w dniu koncertu)

13.04.2020 - Wrocław, "A2"
Bilety: 110 zł (przedsprzedaż) i 130 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »