zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 27 września 2020

Devin Townsend i Amorphis na "Mystic Festival"

5.12.2019 09:02  autor: Verghityax, źródło: profil Mystic Festival na Facebooku

Do składu przyszłorocznej edycji "Mystic Festival" dołączyły zespoły Devin Townsend, Amorphis, Oranssi Pazuzu, Witchcraft, Truchło Strzygi, The Hu, Baest, Alien Weaponry i Motanka. Wcześniej swój udział potwierdziły Judas Priest, Mercyful Fate, Nightwish, Gojira, Accept, Mgła, Sepultura, Katatonia, Obituary, Heilung, Vader, Black River, Infected Rain, Beast in Black i Hentai Corporation. Festiwal odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca na terenie "Muzeum Lotnictwa" w Krakowie.

Devin Townsend Project, Kraków 18.02.2017, fot. Verghityax
Devin Townsend Project, Kraków 18.02.2017, fot. Verghityax

Devin Townsend promuje swój ostatni album studyjny, zatytułowany "Empath". Premiera płyty miała miejsce 29 marca 2019 roku. W powstaniu materiału udział wzięli Mike Keneally, Morgan Agren, Anup Sastry z Periphery, Samus Paulicelli z Decrepit Birth, Nathan Navarro, Elliot Desagnes, Steve Vai, Chad Kroeger, Anneke Van Giersbergen, Che Aimee Dorval, Ryan Dhale i Elektra Women's Choir.

Amorphis nadal ogrywa "Queen of Time", swój trzynasty longplay studyjny, który ujrzał światło dzienne 18 maja 2018 roku za sprawą Nuclear Blast. Do produkcji zaangażowany został Jens Bogren, wcześniej pracował on z Amorphis przy "Under the Red Cloud". "Queen of Time" jest pierwszym dokonaniem zespołu od czasu "Tuonela" z 1999 roku, w którego nagraniu udział wziął basista Olli-Pekka Laine. Powrócił on do kapeli po odejściu Niclasa Etelavuori w 2017 roku. To także pierwsze dokonanie Finów, na którym usłyszeć będzie można Pekkę Kainulainena, dotychczas zajmującego się wyłącznie pisaniem tekstów.

Oranssi Pazuzu powstał w 2007 roku z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Jun-Hisa. Choć twórczość zespołu klasyfikowana jest jako black metal, Finowie nie stronią od eksperymentowania ze space rockiem, ambientem, drone i sludge metalem. Dyskografię grupy zamyka koncertowy album "Live at Roadburn 2017". Jego premiera odbyła się 4 października 2019 roku.

Hardrockowy Witchcraft nadal promuje swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Nucleus". Premiera wydawnictwa miała miejsce 15 stycznia 2016 roku za sprawą Nuclear Blast. Następca "Legend" został wyprodukowany przez wokalistę formacji Magnusa Pelandera. W obowiązkach producenta wspomogli go Philip Gabriel Saxin i Anton Sundell.

Dyskografię Truchła Strzygi zamyka EP-ka, pt. "Nad którymi nie czuwa żaden stróż". Premiera wydawnictwa odbyła się 15 lutego 2019 roku pod egidą Godz ov War Productions. Na zawartość EP-ki składają się trzy autorskie kompozycje, które powstały we współpracy z "Golgotha Studio". Za miksy i mastering odpowiada Tomasz W.

Zespół The Hu w swojej twórczości łączy rock i heavy metal ze śpiewem gardłowym i ludowymi instrumentami mongolskimi, takimi jak strunowy morin chuur i flet cuur. Powstał w 2016 roku w Ułan Bator. Sformowali go producent Dashka oraz mający wykształcenie muzyczne instrumentaliści i wokaliści o pseudonimach Gala, Enkush, Jaya i Temka. Grupa zdobyła międzynarodową popularność dzięki opublikowanym jesienią 2018 roku teledyskom "Yuve Yuve Yu" i "Wolf Totem". W kwietniu 2019 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Eleven Seven, a we wrześniu wydał swój debiutancki album, zatytułowany "The Gereg".

Deathmetalowy Baest powstał w 2015 roku w duńskim Aarhus. Po wypuszczeniu EP-ki pt. "Marie Magdalene" podpisał kontrakt z Century Media Records. Obecnie grupa promuje swój drugi album - wydany 13 września 2019 roku "Venenum".

Alien Weaponry to nowozelandzkie trio, grające thrash metal w języku maoryskim. Obecnie formacja promuje swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Tu". Ukazał się on 1 czerwca 2018 roku za sprawą Napalm Records.

Ukraińska Motanka to folkmetalowa kapela, która swą nazwę wzięła od laleczek, mających za zadanie chronić właściciela przed złem, przynosić pomyślność, a nawet spełniać życzenia. W czerwcu 2019 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album zespołu, zatytułowany po prostu "Motanka".

Na "Mystic Festival 2020" zakupić można karnety typu "Early Bird", w cenie 459 zł od sztuki. Bilety jednodniowe kosztują 259 zł. Ceny obowiązują do 15 grudnia 2019 roku albo do wyczerpania puli. Na festiwalu zagra trzydzieści zespołów podzielonych na trzy sceny.

Na terenie festiwalu dostępne będzie pole namiotowe w cenie 99 zł od osoby. Wstęp dla dzieci poniżej 13 roku życia jest darmowy.

Komentarze
Dodaj komentarz »