zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 listopada 2021

Taake, Kampfar i Necrowretch dwukrotnie zagrają w Polsce

29.12.2019 09:34  autor: Verghityax, źródło: profil Kampfar na Facebooku

Formacje Taake, Kampfar i Necrowretch wyruszą w europejską trasę koncertową, pod szyldem "Northern Alliance 2020". Rozpocznie się ona 19 marca w Krakowie i zakończy 5 kwietnia we Wrocławiu, po drodze docierając jeszcze do dziesięciu krajów.

Taake przyjedzie z materiałem ze swojego siódmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Kong vinter". Jego premiera miała miejsce 24 listopada 2017 roku za sprawą Dark Essence Records. Podobnie jak na poprzednich wydawnictwach, od czasu "Taake" z 2008 roku, wszystkie ścieżki instrumentalne i wokalne na "Kong vinter" zarejestrował Hoest. Sesja odbyła się w studiach "Conclave" i "Earshot" w norweskim Bergen. Nad produkcją czuwał Bjornar Nilsen.

Hoest powołał swój zespół do życia w 1993 roku pod nazwą Thule. Dwa lata później przemianował go na Taake, co jest norweskim słowem oznaczającym mgłę. W ciągu ponad dekady działalności pod szyldem Taake ukazały się trzy albumy studyjne: "Nattestid ser porten vid", "Over Bjoergvin graater himmerik" i "Hordalands doedskvad".

W 2006 roku projekt przeszedł w stan zawieszenia po tym, jak Hoest trafił na kilka miesięcy do więzienia za napaść. Już rok później światło dzienne ujrzała EP-ka, pt. "Nekro", a w ślad za nią do sprzedaży trafiło pierwsze koncertowe wydawnictwo Taake: "Svartekunst".

Kampfar promuje obecnie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Ofidians Manifest". Premiera płyty miała miejsce 3 maja 2019 roku pod egidą Indie Recordings. Ole Hartvigsen, gitarzysta grupy, rozpoczął pracę nad następcą "Profan" wiosną 2018 roku. Proces twórczy zbiegł się w czasie ze śmiercią jego ojca. Do pisania utworów muzycy powrócili pod koniec 2018 roku, by po dwóch miesiącach zarejestrować kompozycje w studiach w Bergen, Oslo i Parlby. Do udziału w sesji nagraniowej zaproszone zostały Agnete Kjolsrud z zespołu Djerv oraz Marianne Maria Moen.

Kampfar powstał w 1994 roku. Od początku grupie przewodzi Dolk, który pierwotnie udzielał się na perkusji i wokalu. Kiedy Kampfar przestał być projektem wyłącznie studyjnym, Dolk zrzekł się roli bębniarza na rzecz Aska.

Necrowretch to projekt gitarzysty, bastisty i wokalisty Vlada, założony w 2008 roku. Początkowe dokonania, które nigdy nie doczekały się oficjalnego wydania, utrzymane były w stylistyce grindcore'owej, później muzyk zaczął grać mieszankę death i black metalu. Wkrótce skład zasilił perkusista Blastphemator i jako duet Necrowretch wypuścił demo "Rising from Purulence".

Na 14 lutego 2020 roku planowana jest premiera czwartego longplaya studyjnego Necrowretch, pt. "The Ones from Hell". Na zawartość płyty złoży się osiem kompozycji, ukaże się ona za sprawą Season of Mist.

19.03.2020 - Kraków, "Kwadrat"
5.04.2020 - Wrocław, "Pralnia"

Komentarze
Dodaj komentarz »