zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Jad przed Full of Hell i Primitive Man we Wrocławiu

1.01.2020 19:03  autor: Verghityax, źródło: Core-poration

Punkowa formacja Jad otworzy wrocławski koncert Full of Hell, Primitive Man i Eye Flys. Wydarzenie odbędzie się 30 marca 2020 roku w "Centrum Reanimacji Kultury" we Wrocławiu.

Jad promuje obecnie "Strach", swój pierwszy longplay studyjny. Premiera materiału na CD odbyła się 20 maja 2019 roku. W formacie winylowym ukazał się on miesiąc później. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował dziesięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w 2018 roku w "Lazy Sounday Studio". Za miksy odpowiada Grzegorz Kucharski, masteringiem zajął się Ryan Abbott.

Jad powstał w 2017 roku. W skład grupy weszli muzycy Government Flu, The Stubs, Drip of Lies i Calm the Fire. Jeszcze w tym samym roku - w październiku - kwartet wypuścił debiutancką demówkę. Na kolejnym wydawnictwie, pt. "Promo 2018", znalazły się trzy autorskie kompozycje oraz cover utworu "Hej szara wiara" Armii.

Full of Hell ogrywa "Weeping Choir", swój ostatni album studyjny. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 17 maja 2019 roku za sprawą Relapse Records. Składający się z jedenastu kompozycji materiał zarejestrowany został pod okiem Kurta Ballou. Za mastering odpowiada Brad Boatright. Do przygotowania okładki zespół ponownie zaangażował Marka McCoya.

Full of Hell powstał w 2009 roku. W jego skład weszli Spencer Hazard na gitarze, Dave Bland na perkusji, Dylan Walker na wokalu i Brandon Brown na basie. Rok później światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka kwartetu, zatytułowana "The Inevitable Fear of Existence".

Od tego czasu zespół nagrał cztery longplaye studyjne, trzy koncertowe, dwie kolejne EP-ki i kilka splitów. Prócz tego współpracował wielokrotnie z Merzbow, czego owocem były albumy "Full of Hell - Merzbow", "Sister Fawn" i "One Day You Will Ache Like I Ache", a także stworzony wspólnymi siłami z The Body "Ascending a Mountain of Heavy Light".

Primitive Man nadal promuje swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Caustic". Premiera płyty odbyła się 6 października 2017 roku pod egidą Relapse Records. Na jej zawartość składa się dwanaście autorskich kompozycji, które muzycy zarejestrowali pod okiem Dave'a Otero.

Zespół powstał w 2012 roku w Denver w stanie Kolorado. Rok później ukazał się debiutancki longplay studyjny, zatytułowany "Scorn". Od początku trzon grupy stanowią wokalista i gitarzysta ELM oraz basista JPC.

Eye Flys to noiserockowy projekt Spencera Hazarda z Full of Hell. 13 września 2019 roku formacja wydała swój debiutancki album, zatytułowany "Context".

30.03 - Wrocław, "Centrum Reanimacji Kultury"
Start: 19:30
Bilety: 65 zł (przedsprzedaż) i 75 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »