zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 31 maja 2020

Vita rozstał się z Ufomammutem

9.01.2020 18:35  autor: Verghityax, źródło: profil Vity na Facebooku

Gianni "Vita" Vitarelli - perkusista i współzałożyciel Ufomammuta - rozstał się z zespołem po dwudziestu jeden latach współpracy. Sam zespół tymczasowo zawiesił działalność.

Ufomammut, Pleszew 14.07.2018, fot. Verghityax
Ufomammut, Pleszew 14.07.2018, fot. Verghityax

Vita komentuje: "Z ciężkim sercem zmuszony jestem ogłosić swoje odejście z Ufomammuta. Przez niemal dwadzieścia jeden lat miałem zaszczyt grać dla was i spotykać się z wami na koncertach. Ten zespół był moim życiem i poświęciłem wszystko, aby go zbudować. Niestety, problemy wewnątrz zespołu, a także brak umiejętności i chęci, aby je rozwiązać, nie pozostawiły mi innego wyboru.

Jak sobie zapewne wyobrażacie, podjęcie tej decyzji to jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie w życiu zrobiłem. Wiąże się ona z pozostawieniem czegoś, co pomagałem tworzyć od samego początku i napawa mnie to wielkim smutkiem. Obecna sytuacja nie jest czymś, co planowałem, zakładałem ani czego chciałem. Wiem jednak, że dotarłem do momentu, kiedy nie jestem w stanie dłużej tego ciągnąć.

To była niesamowita podróż i nigdy jej nie zapomnę. Nie zarzuciłem kariery muzycznej, nadal mam projekty, którymi będę się zajmował. Muzyka to moje życie i zrobię, co w mojej mocy, aby z niej nie rezygnować. Dziękuję wam za miłość, wsparcie i wszystkie dobre momenty, jakie dzieliliśmy. To wy, cudowni ludzie z całego świata, pomogliście mi dotrzeć do tego miejsca i wiem, że jeszcze się spotkamy. Do tego czasu, życzę wam wszystkiego najlepszego.

Ostatnia kwestia, najważniejsza. Szczególne podziękowania należą się Urlo i Poii za tych dwadzieścia jeden wspólnych lat. Jestem pewien, że bez nich albo z innymi ludźmi, nie osiągnęlibyśmy tego samego jako zespół. Życzę im szczęścia w przyszłych przedsięwzięciach".

Ufomammut wypuścił 19 września 2019 roku zestaw płytowy, pod nazwą "XX". W jego skład wchodzą wszystkie longplaye studyjne zespołu oraz dodatkowy album, zatytułowany po prostu "XX". Znalazło się na nim sześć opublikowanych wcześniej kompozycji w nowych aranżacjach.

Grupa powstała w 1999 roku w składzie: Poia na gitarze, Urlo na basie i wokalu oraz Vita na perkusji. Rok później Włosi zadebiutowali albumem "Godlike Snake". Od tego czasu światło dzienne ujrzało jeszcze siedem longplayów studyjnych i cztery wydawnictwa koncertowe.

Tagi: Ufomammut
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Vita rozstał się z Ufomammutem
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-03-22 08:21:44 | odpowiedz | zgłoś
Włosi... Wiedzieli, kiedy zawiesić działalność.
re: Vita rozstał się z Ufomammutem
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-01-10 00:22:58 | odpowiedz | zgłoś
Tęsknię za ich koncertami.