zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 28 listopada 2020

Besatt, Inferno i Warfist w "Leśniczówce"

10.01.2020 12:16  autor: Verghityax, źródło: Mara Production

W chorzowskiej "Leśniczówce" odbędzie się 4 kwietnia 2020 roku piąta edycja "Black Night by Mara". Tym razem na wydarzeniu zaprezentują się: Besatt, czeskie Inferno, Warfist i Hegeroth.

Blackmetalowy Besatt powstał w 1991 roku w Bytomiu. Jego jedynym stałym członkiem pozostaje basista i wokalista Beldaroh. Obecnie towarzyszą mu gitarzyści Astaroth i Colossus oraz perkusista Exernus. Dotychczas zespół wydał dziesięć studyjnych longplayów, z których ostatni, "Anticross", ukazał się w 2017 roku.

Inferno to blackmetalowa formacja z czeskiej Karwiny. Od samego początku przewodzi jej wokalista Adramelech. Przez dwie dekady działalności zespół tworzył w swoim języku ojczystym, przechodząc w roku 2017 na angielski. Ukazał się wówczas siódmy longplay studyjny Inferno, zatytułowany "Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution)". Już po sesji nagraniowej, z zespołem rozstała się sekcja rytmiczna. Nowym basistą grupy został Armagog z Embrional i Throneum, miejsce za perkusją zajął Ondra D.I.E.

Zielonogórski Warfist promować będzie "Grunberger", swój trzeci longplay studyjny. Materiał zarejestrowany został we wrześniu 2018 roku pod okiem Piotra Zubko, miksami i masteringiem zajął się Mariusz Konieczny. Autorem grafiki jest Maciej Kamuda. Premiera płyty miała miejsce 27 lutego 2019 roku pod egidą Godz Ov War Productions.

Hegeroth to blackmetalowa grupa z Chorzowa. Trio ma na swoim koncie dwa longplaye studyjne - ostatni z nich, pt. "Degenerate", zespół wydał własnym sumptem w 2019 roku.

4.04 - Chorzów, "Leśniczówka"
Start: 18:00
Bilety: 35 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »