zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Nie żyje Martin Griffin, były perkusista Hawkwind

8.01.2020 19:28  autor: Verghityax, źródło: profil Hawkwind na Facebooku

Martin Griffin, były perkusista Hawkwind, zmarł 6 stycznia 2020 roku po krótkiej chorobie.

Martin Griffin po raz pierwszy podjął współpracę z Dave'em Brockiem w 1977 roku, dołączając do projektu Sonic Assassins - wcześniej perkusista udzielał się w pochodzącym z Devon zespole o nazwie Ark. Sonic Assassins okazał się jednorazowym przedsięwzięciem, które zaowocowało koncertem w "Queens Hall" w Barnstaple oraz wydaną cztery lata później EP-ką.

Kiedy Hawkwind implodował na początku 1978 roku, w rezultacie trasy po USA, Robert Calvert, Dave Brock i Simon King powołali do życia grupę Hawklords. Na stanowisko basisty zaangażowany został Harvey Bainbridge z Ark, a klawiszowca - Steve Swindells z Pilot. W trakcie sesji nagraniowej do albumu "25 Years On" Simon King postanowił wrócić do domu. Na jego miejsce ściągnięto Martina Griffina. Płyta promowana była podczas trasy po Wielkiej Brytanii - pod jej koniec Robert Calvert doprowadził do zwolnienia Griffina, aby utorować Kingowi drogę powrotu.

Pod koniec 1979 roku Dave Brock reaktywował Hawkwind z Harveyem Bainbridge'em na basie i Huwem Lloyd-Langtonem na gitarze. Martin Griffin dołączył dwa lata później, kiedy Ginger Baker poróżnił się z resztą składu. Griffin zarejestrował z Hawkwind trzy longplaye studyjne: "Sonic Attack", "Church of Hawkwind" i "Choose Your Masques". Największym koncertem, jaki perkusista zagrał z formacją Dave'a Brocka, był występ na "Glastonbury Festival" w 1981 roku, gdzie Hawkwind cieszył się statusem gwiazdy głównej. Ostatecznie Griffin został zwolniony z zespołu w 1983 roku pod zarzutem gubienia tempa.

Komentarze
Dodaj komentarz »