zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 31 października 2020

Teledysk do "Witch" Remove

11.01.2020 11:10  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Remove na Facebooku

Metalowo-rockowy zespół Remove z Wrocławia zaprezentował teledysk do utworu "Witch". Kompozycja pochodzi z debiutanckiego albumu grupy, wydanego przez nią własnym sumptem w 2015 roku.

Zanim w czerwcu 2015 roku przyjął swoją obecną nazwę, Remove działał jako Starfish. Swój pierwszy koncert zagrał 16 stycznia 2014 roku. W składzie znajdowali się wówczas Mateusz Zydorczak jako wokalista i gitarzysta, Sławomir Barczak jako perkusista i Marcin Duś jako basista.

W kwietniu i maju 2015 roku tercet nagrywał w "Perlazza Studio", pod okiem Przemysława "Perły" Wejmanna, materiał na swój debiutancki album. "Remove" udostępniony został w internecie 22 czerwca 2015 roku. Od lutego 2016 roku zespół rozprowadza wersję fizyczną - na płytach kompaktowych. Okładkę albumu przygotował Skull Graphics.

Lista utworów:

1. Eagle
2. Cancer
3. Time
4. Witch
5. Prayer
6. Forever
7. Stars

Po tym, jak w maju 2017 roku z grupy odszedł Marcin Duś, Sławomir Barczak zastąpił na stanowisku gitarzysty Mateusza Zydorczaka, który został basistą. Jako perkusistę przyjęto Tony'ego Slonkina. Następnie, w 2018 roku, skład poszerzono o drugiego gitarzystę - Michała Drzymkowskiego.

W 2019 roku grupa zaprezentowała teledysk do utworu "Eagle".

O "Witch" wypowiada się Mateusz Zydorczak: "Utwór porusza niestety aktualny i dziś temat nierównego traktowania kobiet. Zapomnieliśmy już dawno o procesach czarownic, ale kobiety do dzisiaj w wielu miejscach na ziemi są dyskryminowane i wykorzystywane. 'Witch' to utwór o mądrej kobiecie, która za swą mądrość i odwagę zapłaciła wysoką cenę".

Remove wystąpi z grupami Mindthra i Flying Hammer Experiment 16 stycznia 2020 roku we Wrocławiu.

16.01 - Wrocław, "Alive"
Bilety: 15 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »