zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 13 lipca 2020

KMFDM w maju we Wrocławiu

13.01.2020 12:35  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Industrialna formacja KMFDM zapowiedziała europejską trasę koncertową, podczas której promować będzie album "Paradise". Jedyny występ w Polsce zaplanowano na 30 maja 2020 roku w klubie "Pralnia" we Wrocławiu.

"Paradise" to dwudziesty pierwszy longplay studyjny w dorobku zespołu. Składający się z jedenastu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Kommandozentrale" i "Chameleonstudios" w Hamburgu - sesja nagraniowa rozpoczęła się w listopadzie 2017 roku i dobiegła końca w maju 2019 roku. Na płycie gościnnie wystąpili Andrew Lindsley, Cheryl Wilson, Doug Wimbish oraz Raymond Watts, dawny członek KMFDM. Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 września 2019 roku.

KMFDM powołał do życia w 1984 roku Sascha Konietzko. Wkrótce do składu dołączyli perkusista En Esch oraz brytyjski wokalista Raymond Watts. Najwcześniejsze albumy projektu powstały w Niemczech, zanim Sascha Konietzko i En Esch postanowili przenieść się do USA, gdzie zespół odnosił większe sukcesy. W roku 1990 członkiem KMFDM został gitarzysta Guenter Schulz. Od tego momentu formacja funkcjonowała jeszcze przez dziewięć lat, by zakończyć działalność po wydaniu longplaya "Adios".

Sascha Konietzko postanowił reaktywować KMFDM w 2002 roku, lecz En Esch i Guenter Schulz nie wyrazili zainteresowania tym pomysłem, skupiając się na swoim nowym projekcie o nazwie Slick Idiot. W rezultacie Sascha Konietzko zaangażował innych muzyków: wokalistkę Lucię Cifarelli i multiinstrumentalistę Tima Skolda. Dodatkowo na stanowisko wokalisty powrócił Raymond Watts. Po premierze "Attak" Tim Skold odszedł, aby dołączyć do Marilyna Mansona. Na jego miejsce Raymond Watts ściągnął ludzi ze swojego Pig: perkusistę Andy'ego Selwaya i gitarzystę Julesa Hodgsona.

Obecnie KMFDM tworzą, oprócz Saschy Konietzko, Lucia Cifarelli i Andy Selway.

30.05 - Wrocław, "Pralnia"
Bilety: 85 zł (biletomat.pl), 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Tagi: KMFDM
Komentarze
Dodaj komentarz »