zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 19 stycznia 2021

Teledysk do "Forefathers' Eve" grupy Thermit

14.01.2020 08:55  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Thermitu na Facebooku

Poznański zespół metalowy Thermit zaprezentował teledysk do utworu pt. "Forefathers' Eve". Animowany klip przygotowali Cat Kaczmarek i Kamil Wójcik. Kompozycja pierwotnie miała się znaleźć na drugim albumie grupy, którego premierę planowano na październik 2019 roku, ale formacja odeszła od pomysłu wydania długograja.

Thermit stworzyli w 2009 roku gitarzyści Jendras i Młody vel Peter Jack oraz perkusista Przydep vel Blaze Jazz. Wkrótce dołączył do nich basista Zet, a następnie wokalista Trzeszczu. Skład ten przygotował demówkę "Demo'n'Beer" z 2012 roku. Po zmianie basisty na Fabiana Urbaniaka, w drugiej połowie 2013 roku swoją premierę miała EP-ka "Encephalopathy". Pierwszy album grupy, zatytułowany "Saints", trafił do sprzedaży 1 kwietnia 2016 roku.

W lipcu 2018 roku nowym basistą ogłoszony został Miłosz "Rudy" Wardański z zespołu Deathinition.

Thermit, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax
Thermit, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax

W kwietniu 2019 roku grupa poinformowała o swoim wejściu do studia. W październiku miała nastąpić premiera drugiego albumu zespołu. Zamiast niego ukazał się komunikat: "Zmieniamy trochę taktykę i tym razem nie wydamy płyty w tradycyjnym tego słowa rozumieniu. O co tu chodzi? W najbliższym czasie postanowiliśmy wydawać regularnie pojedyncze utwory. Każdy z nich będzie miał swoją mocną premierę i okraszony zostanie video na YT, a także nowym merchem, który będzie dostępny w naszym sklepie. Każdy z utworów będzie oczywiście dostępny we wszystkich serwisach streamingowych od Spotify, przez iTunes, YT Music etc.".

Tagi: Thermit
Komentarze
Dodaj komentarz »