zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 października 2020

Lifeless Gaze dołączył do składu "Covan Wake Up"

18.01.2020 14:13  autor: Verghityax, źródło: profil Gnidy na Facebooku

Doommetalowy Lifeless Gaze dołączył do składu charytatywnego "Covan Wake Up". Wcześniej swój udział potwierdziły formacje Gnida, Belzebong, Horrorscope, Terrordome, Sutener i Czort. Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 roku w klubie "Zet Pe Te" w Krakowie. Całkowity dochód zostanie przekazany na rehabilitację Adriana "Covana" Kowanka, dawnego wokalisty Decapitated.

Lifeless Gaze powstał w 2017 roku z inicjatywy muzyków Whalesong i Useless. Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki "The Pain Rises Within Flesh". Obecnie duet promuje swój drugi album, pt. "The Unbearable Darkness of Being". Materiał zrealizowany został w tarnogórskim "Antisound Studio".

Gnida powstała w 2010 roku z inicjatywy Siriusa z Thy Disease i Anal Stench oraz Lucassa z Sammath Naur. W tym duecie projekt nagrał swój płytowy debiut, pt. "S.Y.F.", który ujrzał światło dzienne w lipcu 2012 roku. Kilka miesięcy później, na potrzeby koncertowe, skład Gnidy poszerzył się o gitarzystę JP2 i basistę B16. Obecnie grupa promuje album "A.I.D.S.". Jego premiera odbyła 1 lutego 2016 roku za sprawą Defense Records.

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas.

Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

Thrashmetalowy Horrorscope przywiezie ze sobą album "Altered Worlds Practice". Materiał zarejestrowany został w okresie od kwietnia do sierpnia 2017 roku w olkuskim "Zed Studio" pod okiem Tomasza Zalewskiego. Zajął się on wszystkimi etapami produkcji. W sesji gościnnie udział wziął gitarzysta Sergio Klein z niemieckiego The Outside. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował dziewięć autorskich kompozycji oraz cover "Wolverine Blues" Entombed. Premiera odbyła się 22 października 2017 roku nakładem Defense Records.

W kwietniu 2019 roku krakowski Terrordome przedstawił nową sekcję rytmiczną. Miejsce basisty zajął Simon ze Spinal Cord, a za perkusją zasiadł Venator ze Skogenstrom. Zastąpili oni odpowiednio De Kapitzatora i Mekonga Minetaura, którzy rozstali się z zespołem w 2018 roku.

Terrordome powstał w 2005 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Uappy Terrora oraz perkusisty Mekonga Minetaura. W lutym 2007 roku zespół wydał własnym sumptem EP-kę, pt. "Shit Fuck Kill". Po czterech kolejnych latach skład formacji ustabilizował się i światło dzienne ujrzał debiutancki longplay, zatytułowany "We'll Show You Mosh, Bitch!".

Sutener to projekt muzyków takich formacji jak Bleesing Ov Fire, Shartten, Gnida i Thy Disease. Jego założeniem jest granie rock and rolla połączonego z brutalnym metalem. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na debiutancką EP-kę.

Blackmetalowa grupa Czort zadebiutowała 6 stycznia 2018 roku longplayem studyjnym, zatytułowanym "Czarna ewangelia". Składający się z ośmiu kompozycji materiał trafił do sprzedaży za sprawą Under the Sign of Garazel Productions.

31.01 - Kraków, "Zet Pe Te"
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Najchętniej czytane wieści

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy robisz kopie bezpieczeństwa swoich danych?