zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 25 września 2020

Armia i Gold na "Metal Hammer Festival"

17.01.2020 20:03  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Zespoły Armia i Gold dołączyły do składu "Metal Hammer Festival". Wcześniej swój udział potwierdził Deftones. Koncert odbędzie się 4 czerwca 2020 roku w katowickim "Spodku".

Armia to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych, jakie powstały w latach 80. ubiegłego wieku. Grupę powołali do życia wokalista Tomasz Budzyński - po opuszczeniu Siekiery - oraz związani z formacją Izrael gitarzysta Robert Brylewski i klarnecista Sławomir Gołaszewski. Kapela zadebiutowała na składance "Jak punk to punk", by w 1988 roku wypuścić swoje pierwsze pełnoprawne wydawnictwo, zatytułowane po prostu "Armia". Pozycję zespołu ugruntował jego drugi longplay studyjny, pt. "Legenda".

W ciągu ponad trzydziestu lat działalności przez Armię przewinęli się, między innymi: Krzysztof Banasik, Dariusz Malejonek, Piotr Żyżelewicz, Maciej Głuchowski, Tomasz Krzyżaniak i Popkorn. Tomasz Budzyński pozostaje jedynym stałym członkiem od początku istnienia zespołu. Dyskografię Armii zamyka album "Toń", który ukazał się 16 października 2015 roku za sprawą Metal Mind Productions.

Gold nadal promuje swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Why Aren't You Laughing?". Wydawnictwo ukazało się 5 kwietnia 2019 roku pod egidą Artoffact Records. Na jego zawartość złożyło się jedenaście autorskich kompozycji. Do roli producenta zaangażowany został Jaime Gomez Arellano.

Gold to holenderski sekstet, grający rock inspirowany dokonaniami takich kapel, jak The Devil's Blood, Beastmilk i In Solitude. Głosem grupy jest Eva Milena, której rodzice wybrali imię na cześć kochanki Franza Kafki - Mileny Jesenskiej. Formacja ma na swoim koncie cztery longplaye studyjne - debiutancki "Interbellum" ujrzał światło dzienne w 2014 roku.

4.06 - Katowice, "Spodek"
Start: 16:00
Bilety:
Płyta - 220 zł (przedsprzedaż) i 240 zł (w dniu koncertu)
Sektory czerwone H, J - 300 zł (przedsprzedaż) i 320 zł (w dniu koncertu)
Sektory niebieskie do X rzędu - 260 zł (przedsprzedaż) i 280 zł (w dniu koncertu)
Sektory niebieskie od XI rzędu - 199 zł (przedsprzedaż) i 219 zł (w dniu koncertu)
Sektory czerwone, oprócz H, J - 260 zł (przedsprzedaż) i 280 zł (w dniu koncertu)
Loża - 400 zł (przedsprzedaż) i 420 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Armia, Gold, Deftones
Komentarze
Dodaj komentarz »