zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 25 września 2020

Wideoklip z tekstem do "Worlds Apart" duetu Allen / Olzon

18.01.2020 09:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Frontiers Music Srl na YouTube

Zaprezentowano tytułowy utwór z "Worlds Part" Russella Allena i Anette Olzon. Pierwszy wspólny album dwojga wokalistów ukaże się 6 marca 2020 roku nakładem Frontiers Music Srl.

Amerykanin Russell Allen rozpoczął karierę muzyczną, gdy w 1995 roku zastąpił Roda Tylera w mającym wtedy w dyskografii dopiero jeden album zespole Symphony X, w którego szeregach pozostaje do dzisiaj. Ponadto jest współzałożycielem i stałym członkiem Adrenaline Mob i Level 10, jednym z czworga wokalistów projektu Star One oraz tworzy duet z Jornem Landem. W dorobku ma też album solowy oraz współpracę w charakterze gościa z wieloma innymi wykonawcami.

Szwedka Anette Olzon zdobyła największą sławę jako następczyni Tarji Turunen w fińskiej grupie Nightwish w latach 2007 - 2012. Po rozstaniu z zespołem rozpoczęła karierę solową oraz wróciła do swojej poprzedniej formacji - Alyson Avenue. Wraz z Janim Liimatainenem tworzy od 2017 roku projekt The Dark Element.

Podobnie jak w przypadku pierwszych trzech z czterech albumów duetu Allen / Lande, funkcje kompozytora, gitarzysty, basisty, klawiszowca i producenta "Worlds Apart" pełni Magnus Karlsson, znany też między innymi ze współpracy z zespołem Primal Fear. Na perkusji zagrał Anders Kollerfors.

Lista utworów:

1. Never Die
2. Worlds Apart
3. I'll Never Leave You
4. What If I Live
5. Lost Soul
6. No Sign of Life
7. One More Chance
8. My Enemy
9. Who You Really Are
10. Cold Inside
11. Who's Gonna Stop Me Now

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Wideoklip z tekstem do "Worlds Apart" duetu Allen / Olzon
Szamrynquie
Szamrynquie (wyślij pw), 2020-01-18 17:28:08 | odpowiedz | zgłoś
Po 5 sekundach już słychać, że Magnus Karlsson tutaj działał.