zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 lutego 2020

Asphyx, Enslaved i Only Sons na "Summer Dying Loud"

19.01.2020 14:16  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Organizator "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim ogłosił pierwszych wykonawców nadchodzącej edycji wydarzenia. Na dwunastej edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach od 10 do 12 września 2020 roku, zagrają Asphyx, Enslaved, Only Sons i Year of the Cobra.

Asphyx, Ostry Grun 23.07.2016, fot. Verghityax
Asphyx, Ostry Grun 23.07.2016, fot. Verghityax

Asphyx promuje obecnie swój ostatni album studyjny, pt. "Incoming Death". Na płycie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które grupa Martina Van Drunena zarejestrowała pod okiem Dana Swano. Jest to pierwsze dokonanie formacji z perkusistą Stefanem Huskensem, który zastąpił Boba Bagchusa w 2014 roku. Premiera "Incoming Death" odbyła się 30 września 2016 roku pod banderą Century Media Records.

Asphyx założyli w 1987 roku perkusista Bob Bagchus i gitarzysta Tony Brookhuis. Skład uzupełnił basista i wokalista Christian Colli. Gdy trzy lata później zespół nagrywał materiał na "The Rack", swój pierwszy longplay studyjny, Bob Bagchus pozostawał jedynym założycielem czynnie udzielającym się w grupie. Stanowisko gitarzysty objął Eric Daniels, z kolei za mikrofonem stanął Martin van Drunen, który nieco wcześniej rozstał się z Pestilence. W trójkę muzycy zarejestrowali jeszcze album "Last One on Earth". Obok "The Rack" jest on uznawany za jedno z najważniejszych dokonań w dorobku Asphyx.

W grudniu 2019 roku Norwegowie z Enslaved poinformowali, że weszli do studia "Duper Studio" i "Solslottet Studio" w Bergen, aby zarejestrować materiał na następcę "E" z 2017 roku. Miksami zajmie się Jens Bogren z "Fascination Street Studios".

Dyskografię Enslaved zamyka "E", czternasty longplay studyjny w dorobku formacji. Ukazał się on 13 października 2017 roku pod egidą Nuclear Blast Records i stanowi pierwsze dokonanie kapeli z klawiszowcem Hakonem Vinje - dołączył on do zespołu w 2016 roku, zastępując Herbranda Larsena. Sesja nagraniowa odbyła się w "Fascination Street Studios" pod okiem Jensa Bogrena. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali siedem autorskich kompozycji oraz cover "What Else Is There?" Royksopp. Część partii gościnnie zarejestrowali Einar Selvik z Wardruny, flecista Daniel Mage i saksofonista jazzowy Kjetil Moster.

Enslaved powstał w miejscowości Haugesund w 1991 roku z inicjatywy Ivara Bjornsona i Grutle Kjellsona. Choć skład grupy kilkukrotnie ulegał zmianom, dwaj muzycy niezmiennie stanowią trzon formacji. Norwegowie dorobili się czternastu longplayów studyjnych, trzech EP-ek i dwóch DVD koncertowych.

Only Sons ogrywa "Lions and Unicorns", swój pierwszy longplay studyjny. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "GalTone Studio" oraz "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga i Piotra Galińskiego. Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg. Szatę graficzną przygotował Waldemar Borowski. Już po ukończeniu sesji z zespołem rozstał się gitarzysta Adrian Pi. Jego miejsce zajął Łukasz Kursa z grupy Moanaa.

Year of the Cobra to duet z Seattle, grający psychodeliczny doom metal. Grupa rozpoczęła działalność w 2015 roku z inicjatywy Amy Tung i Johanesa Barrysmithów. Obecnie Amerykanie promują swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Ash and Dust" - ukazał się on 1 listopada 2019 roku za sprawą Prophecy Productions.

Komentarze
Dodaj komentarz »