zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 16 stycznia 2021

Hate i Innersphere zagrają na "Siekiera Fest 2020"

25.01.2020 14:39  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Siekiera Festiwalu, Hate i Innersphere na Facebooku

Głównym headlinerem drugiego dnia "Siekiera Festu 2020" ogłoszono zespół Hate. Na imprezie zagra też czeski Innersphere. Wcześniej potwierdzono udział w wydarzeniu grup Doomas, Corruption, Infernal War, FAM, Besatt, Twoyastara of Death, Hate Them All, Nuclear Vomit, Proch, Necrosys i Kalt Vindur. Festiwal odbędzie się od 14 do 16 sierpnia 2020 roku na Polach Osobowickich we Wrocławiu.

Liderem i współzałożycielem deathmetalowego Hate jest wokalista i gitarzysta Adam The First Sinner. Grupa powstała w 1990 roku w Warszawie jako Infected. Pierwsze demówki wydała już pod obecną nazwą. W późniejszych latach zespół wprowadził do swojej twórczości elementy black metalu. Jego ostatnim, jedenastym albumem jest wydany 14 czerwca 2019 przez Metal Blade Records "Auric Gates of Veles".

W składzie znajdują się obecnie Sinner i perkusista Pavulon. Wspierają ich gitarzysta Domin i basista Tiermes. Tematyka nowych, przygotowywanych przez Hate utworów ma dotyczyć Peruna. Do koncertowego repertuaru w lutym ma zostać wprowadzony "Perun Rising".

Grający mieszankę melodyjnego death, thrash i doom metalu Innersphere pochodzi z czeskiego Pilzna. Powstał pod koniec 2015 roku. Założyli go gitarzyści i wokaliści Mira Litomericky z Return to Innocence i Tomas Srsen współpracujący z Mean Messiah. W składzie, który nagrał wydany w październiku 2016 roku minialbum, zatytułowany po prostu "Innersphere", znaleźli się też basista David Hradilek i perkusista Tomas "Lebi" Lebenhart. Wkrótce po premierze doszło do zmian personalnych. Na albumie "Amnesia", który ukazał się 22 kwietnia 2018 roku, zagrali Mira Litomericky, Lebi, gitarzysta Lukas Mai z Sinetrium i basista Jan "Kat'as" Karel z grup Self-Hatred i Llyr. W październiku ostatniego z nich zastąpił Mara Hubocky.

W maju 2020 roku Innersphere ma nagrywać swój drugi album, którego premiera jest planowana na koniec roku.

Na scenie festiwalu w ciągu trzech dni zaprezentować się ma siedemnaście albo osiemnaście zespołów. W sprzedaży są obecnie karnety kolekcjonerskie z I puli. Bilety jednodniowe dostępne będą od II puli.

Karnety 3-dniowe: 70 zł (I pula), 90 zł (II pula), 100 zł (III pula) i 120 zł (w dniach festiwalu)
Bilety 1-dniowe: 40 zł (II pula), 50 zł (III pula) i 60 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »