zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 sierpnia 2020

Dool wróci z albumem "Summerland"

29.01.2020 11:56  autor: Verghityax, źródło: profil Dool na Facebooku

Holenderski Dool zapowiedział premierę swojego drugiego longplaya studyjnego, pt. "Summerland". Album trafi do sprzedaży 10 kwietnia 2020 roku za sprawą Prophecy Productions.

Na "Summerland" znajdzie się dziewięć kompozycji, które zespół zarejestrował w belgijskim "DAFT Studios" i szwedzkim "Studio Cobra" pod okiem Martina Ehrencrony. Miksami i masteringiem zajął się Magnus Lindberg z Cult of Luna. W sesji gościnnie udział wzięli Per Wiberg z Opeth, Okoi Jones z Bolzer i Farida Lemouchi z The Devil's Blood. Okładkę przygotowała Nona Limmen.

W maju 2019 roku Dool wydał EP-kę "Love Like Blood", na której znalazł się cover "Love Like Blood" Killing Joke oraz koncertowe wersje utworów "She Goat" i "In Her Darkest Hour".

Dool, w którego skład wchodzą między innymi muzycy The Devil's Blood, powstał w Rotterdamie. W swojej twórczości kapela łączy rock z elementami gotyckimi i psychodelicznymi. W 2017 roku światło dzienne ujrzała debiutancka płyta grupy, pt. "Here Now, There Then". Składający się z ośmiu kompozycji materiał wyprodukował Pieter Kloos.

Tagi: Dool
Komentarze
Dodaj komentarz »