zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 października 2020

Teledysk do "Once" Liama Gallaghera

1.02.2020 19:21  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Liama Gallaghera na Facebooku

Angielski wokalista Liam Gallagher zaprezentował teledysk do utworu "Once". Oprócz piosenkarza wystąpił w nim Eric Cantona - aktor i dawny piłkarz drużyny Manchester United. Reżyserią zajął się Charlie Lightening. Utwór pochodzi z albumu "Why Me? Why Not", wydanego 20 września 2019 roku nakładem Warner Records.

Liam Gallagher zdobył sławę z zespołem Oasis, którego był wokalistą w latach 1991 - 2009. Po rozpadzie grupy sformował z jej byłymi członkami Beady Eye. Nowy zespół rozwiązał się w 2014 roku, po wydaniu dwóch albumów.

Po krótkiej przerwie wokalista rozpoczął karierę solową. Jego pierwszy album, "As You Were", ukazał się 6 października 2017 roku.

Tytuł drugiego długograja Liama Gallaghera, "Why Me? Why Not", pochodzi od dwóch rysunków autorstwa Johna Lennona. Materiał nagrywany był w kilku studiach, z różnymi producentami.

Lista utworów:

1. Shockwave
2. One of Us
3. Once
4. Now That I've Found You
5. Halo
6. Why Me? Why Not.
7. Be Still
8. Alright Now
9. Meadow
10. The River
11. Gone

Wokalista skomentował udział Francuza w wideoklipie: "Jestem całkowicie podekscytowany tym, że Eric Cantona, ostatni rockandrollowy piłkarz, wystąpił w moim teledysku do 'Once'. Takie piosenki nie zdarzają się często, jak również piłkarze tacy, jak on".

Przed "Once" opublikowano też teledyski do "Shockwave", "The River" i "One of Us".

W ramach planowanej trasy koncertowej Liam Gallagher najbliżej Polski wystąpi 11 lutego 2020 roku w Berlinie.

Komentarze
Dodaj komentarz »