zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 26 września 2020

Candlemass wyda EP-kę "The Pendulum"

4.02.2020 17:41  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Candlemass zapowiedział premierę EP-ki "The Pendulum" - na płycie znajdą się niepublikowane wcześniej utwory, które zrealizowane zostały podczas sesji nagraniowej do "The Door to Doom". Premiera wydawnictwa odbędzie się 27 marca 2020 roku za sprawą Napalm Records.

Lista utworów:

1. The Pendulum
2. Snakes of Goliath
3. Sub Zero
4. Aftershock
5. Porcelain Skull
6. The Cold Room

"The Door to Doom" to dwunasty longplay studyjny w dorobku Candlemass. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował osiem autorskich kompozycji. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 22 lutego 2019 roku za sprawą Napalm Records. Jest to pierwsze dokonanie grupy z wokalistą Johanem Langquistem od czasu "Epicus Doomicus Metallicus" z 1986 roku.

Johan Langquist dołączył do Candlemass w 1986 roku na potrzeby sesji nagraniowej do debiutanckiego longplaya, pt. "Epicus Doomicus Metallicus". Materiał zarejestrowany został w "Thunderload Studios", produkcją zajął się Ragne Wahlquist z Heavy Load. Płyta trafiła do sprzedaży 10 czerwca 1986 roku za sprawą Black Dragon Records. Pomimo licznych prób, muzykom Candlemass nie udało się wówczas zatrzymać Johana Langquista w kapeli. Wkrótce Szwedzi zaangażowali na stanowisko wokalisty Messiaha Marcolina.

Przypominamy, że Candlemass zagra na "Metalmanii 2020". Festiwal powróci w nowej formule, tym razem jako festiwal typu open air. Wydarzenie odbędzie się 29 sierpnia na letniej scenie klubu "Progresja Music Zone" w Warszawie. Oprócz Candlemass, swój udział potwierdziły Mayhem, At The Gates, Razor, Exhorder, Turbo, Imperator, Idle Hands, Rosk, Truchło Strzygi i Monasterium.

29.08 - Scena letnia "Progresja Music Zone"
Start: 13:00
Bilety: 180 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »