zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

"Back in the Day" Wishbone Ash do odsłuchu

5.02.2020 14:52  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Steamhammer na YouTube

Udostępniono do odsłuchania utwór "Back in the Day" brytyjskiej grupy rockowej Wishbone Ash. Kompozycja pochodzi z albumu "Coat of Arms", który ukaże się 28 lutego 2020 roku nakładem SPV/Steamhammer.

Wishbone Ash powstał w 1969 roku w angielskim Torquay z inicjatywy basisty Martina Turnera i perkusisty Steve'a Uptona. Pierwszy skład uzupełnili gitarzyści Andy Powell i Ted Turner, którzy wypracowali charakterystyczne współbrzmienie swoich instrumentów.

Debiutancki album studyjny grupy, zatytułowany po prostu "Wishbone Ash", ukazał się w 1970 roku, a ostatni, "Blue Horizon" - w 2014 roku.

We wrześniu 2019 roku zespół ogłosił podpisanie kontraktu z SPV/Steamhammer. 10 stycznia ukazał się "We Stand As One" - pierwszy singiel promujący nowy album. W składzie Wishbone Ash, który nagrał "Coat of Arms", znaleźli się, oprócz gitarzysty i wokalisty Andy'ego Powella, basista Bob Skeat, perkusista Joe Crabtree i przyjęty w 2017 roku gitarzysta Mark Abrahams. Album ukaże się w wersjach na jednej płycie kompaktowej oraz na dwóch płytach winylowych. Instrumentalny utwór "Latitude" znajdzie się tylko na drugim z tych wydań.

Lista utworów:

1. We Stand as One
2. Coat of Arms
3. Empty Man
4. Floreana
5. Drive
6. It's Only You I See
7. Too Cool for AC
8. Back in the Day
9. Deja Vu
10. When the Love Is Shared
11. Personal Halloween
12. Latitude (tylko na wydaniu winylowym)

Przypominamy, że Wishbone Ash będzie gwiazdą drugiego dnia "Ino-Rock Festivalu". W ramach imprezy, 22 sierpnia 2020 roku zaprezentują się również Soen, Long Distance Calling, Retrospective i Frontal Cortex, a 21 sierpnia - Solstafir, Eivor, Lucy in Blue, Karolina Skrzyńska i Misia Furtak. Sprzedaż biletów ruszy 7 lutego.

21-22.08 - Inowrocław, "Teatr Letni"
Bilety: 179 zł (jednodniowe) i 299 zł (dwudniowe)

Komentarze
Dodaj komentarz »