zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 13 lipca 2020

Riverside znowu jako kwartet

9.02.2020 09:04  autor: Verghityax, źródło: profil Riverside na Facebooku

Muzycy Riverside poinformowali, że Maciej Meller, który przez ostatnie trzy lata wspomagał zespół na potrzeby zaplanowanych koncertów, został pełnoprawnym członkiem grupy.

Riverside, fot. Radek Zawadzki
Riverside, fot. Radek Zawadzki

W oświadczeniu Riverside czytamy: "Kochani, oto niezwykle ważny moment na kartach historii naszego zespołu. Wraz z początkiem lutego 2020 Riverside oficjalnie przestaje być trio i ponownie staje się kwartetem! Z niezwykłą radością chcielibyśmy ogłosić, że czwartym, oficjalnym członkiem zespołu zostaje...

Jest już z nami od ponad trzech lat. Pozwolił nam podnieść się po ogromnej stracie, jakiej wszyscy doświadczyliśmy, pomógł nam przetrwać i z roku na rok stawać się coraz lepszym koncertowym zespołem. Był i jest naszym przyjacielem i bratem. Z wielką radością witamy go w naszych szeregach. Mamy nadzieję, że tę radość podzielacie!

Przed państwem gitarzysta Riverside - Maciej Meller!

Bycie dobrym gitarzystą i miłość do muzyki, to jedno, ale wpasowanie się charakterem, niezwykła skromność i pokora, to rzecz niezwykle w naszym zespole istotna. Maciej spełnia wszystkie te warunki i niezmiernie cieszymy się, że chce razem z nami kontynuować naszą podróż.

Wciąż pamiętamy. I wciąż wracamy do momentu, kiedy po stracie Piotrka, w 2016 roku, ogrom waszego wsparcia sprawił, że postanowiliśmy kontynuować naszą działalność. Nie potrafiliśmy wtedy jeszcze przyjąć nikogo do naszej rodziny. 'Wasteland' musiał być nagrany jako trio. Z tym, co nas spotkało, musieliśmy zmierzyć się samodzielnie.

Dzisiaj, najwyższy już czas, żeby Riverside ponownie miało gitarzystę w składzie, i to nie tylko na koncertach, ale również podczas pracy w studiu, przy tworzeniu nowych płyt. Miło jest więc nam ogłosić, że zaraz po wiosennej finałowej edycji 'Wasteland Tour 2020', razem z Maćkiem, w nowym czteroosobowym składzie zabierzemy się do komponowania ósmego albumu.

Najbliższe wiosenne koncerty będą więc miały już zdecydowanie inny wydźwięk, a Riverside zabrzmi potężniej niż kiedykolwiek wcześniej. Serdecznie Was na nie zapraszamy!

Na koniec jeszcze jedno - Piotrek Grudziński zawsze będzie w naszych sercach, wszyscy wciąż go kochamy i pamiętamy. Musimy jednak iść dalej. Jesteśmy w podróży, czekają na nas. Jest w tym życiu jeszcze trochę do stworzenia, do poznania, do zobaczenia, do uratowania. Mamy nadzieję, że znowu z nami zostaniecie i pozwolicie, by nawzajem sobie w tym wszystkim jakoś pomagać".

Przypominamy, że Riverside zapowiedział serię koncertów po Polsce, pod szyldem "I'm Your Private Wasteland Tour 2020". Pierwszy występ odbędzie się 16 kwietnia we Wrocławiu, następnie zespół odwiedzi Gliwice, Kraków, Warszawę, Gdańsk i Poznań.

16.04 - Wrocław, "A2"
17.04 - Gliwice, "Arena Gliwice"
18.04 - Kraków, "Studio"
19.04 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
25.04 - Gdańsk, "Stary Maneż"
26.04 - Poznań, "Sala Ziemi"

Tagi: Riverside
Komentarze
Dodaj komentarz »