zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Korpiklaani na "3-Majówce" we Wrocławiu

9.02.2020 19:58  autor: Verghityax, źródło: 3-majowka.pl

Do składu "3-Majówki" we Wrocławiu dołączyli Finowie z Korpiklaani. Wcześniej swój udział potwierdziły formacje Apocalyptica, Epica, The Sisters of Mercy, Peter Hook and The Light, Kult, Nosowska, Gerry Leonard, Pidżama Porno, Happysad, Illusion, Jelonek, Sonbird, Łąki Łan, Łydka Grubasa, Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow, Laboratorium Pieśni i Mrozu. Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja 2020 roku na terenie "Pergoli" i "Hali Stulecia".

Korpiklaani, Kraków 15.03.2019, fot. Justyna Kamińska
Korpiklaani, Kraków 15.03.2019, fot. Justyna Kamińska

Korpiklaani nadal ogrywa album "Kulkija" - jest to dziesiąty longplay studyjny w dorobku formacji. Na krążku znalazło się czternaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Petrax Studio" pod okiem Janne Saksy. Miksy wykonano w "Sound Supreme Studios", za mastering odpowiada Svante Forsback. Premiera płyty miała miejsce 7 września 2018 roku pod banderą Nuclear Blast.

Wokalista i gitarzysta Jonne Jarvela współtworzył w latach 1993 - 1997 folkowy Shamaani Duo. Tandem wydał jeden album. Po jego rozpadzie Jonne Jarvela utworzył bazujący na dorobku Shamaani Duo folkmetalowy zespół Shaman. Nowa kapela nagrała dwa longplaye, po czym w 2003 roku przekształciła się w Korpiklaani, zmieniając przy okazji większość składu. Zmianie tej towarzyszyła między innymi rezygnacja z tekstów w języku północnosaamskim na rzecz fińskiego i angielskiego. Korpiklaani szybko stał się jednym z czołowych wykonawców folk metalu z Finlandii. Nagrał dotychczas dziesięć albumów studyjnych.

1-3.05 - Wrocław, "Hala Stulecia" i "Pergola"
Bilety: 75 zł (bilety jednodniowe), 100 zł (karnety dwudniowe na 1 i 2 maja oraz karnety dwudniowe na 2 i 3 maja) i 125 zł (karnety trzydniowe)

Komentarze
Dodaj komentarz »