zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 7 kwietnia 2020

Root na "Black Silesia Festival"

18.02.2020 17:38  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Do składu piątej edycji "Black Silesia Festival" dołączył czeski Root. Wcześniej swój udział potwierdziły japoński Sabbat, Exciter, Omen, Sadism, Archgoat, Deathhammer i Doombringer. Festiwal odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca 2020 roku na terenie grodu rycerskiego w Byczynie.

Root nadal ogrywa "Kargeras - Return from Oblivion", swój jedenasty longplay studyjny, który ukazał się 25 listopada 2016 roku za sprawą Agonia Records. Materiał składa się z dziesięciu kompozycji nagranych w "Shaark Studio".

Root powstał w 1987 roku w Brnie jako prekursor black metalu w Czechach. Zespół założyli perkusista Big Boss i gitarzysta Blackie, inspirując się dokonaniami Venom i Bathory. Rok później skład zasilili drugi gitarzysta Mr. Zet oraz wokalista Dr. Fe, po czym w czwórkę muzycy zarejestrowali swoją debiutancką demówkę, pt. "War of Rats". Po zrealizowaniu kolejnych dwóch demówek Dr. Fe opuścił grupę, a Big Boss na dobre porzucił bębny, by poświęcić się wyłącznie śpiewaniu i pisaniu tekstów.

Większość wydawnictw Czechów spotkała się z aprobatą zarówno fanów, jak i krytyków, począwszy od pierwszego longplaya formacji, pt. "Zjeveni", aż po "Madness of the Graves" z 2003 roku. W roku 2004 zespół opuścił gitarzysta Blackie - od tego czasu Big Boss pozostaje jedynym stałym członkiem Root.

5-6.06 - Byczyna, "Gród Rycerski"
Bilety: 150 zł (bilet jednodniowy) i 270 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »