zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 7 kwietnia 2020

Apocalyptica i Epica zagrają w Warszawie

22.02.2020 17:09  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Apocalyptica i Epica zapowiedziały europejską trasę koncertową, która odwiedzi również Polskę. Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 6 listopada 2020 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Apocalyptica, Kraków 8.10.2015, fot. Verghityax
Apocalyptica, Kraków 8.10.2015, fot. Verghityax

Apocalyptica promuje obecnie "Cell-0", swoje pierwsze w pełni instrumentalne dokonanie od czasu albumu "Reflections" z 2003 roku. Premiera płyty miała miejsce 10 stycznia 2020 roku za sprawą Silver Lining Music.

Materiał na "Cell-0" zarejestrowany został w ciągu trzech miesięcy w studiu "Sonic Pump" w Helsinkach. Miksy wykonał Andrew Scheps. Do powrotu do korzeni muzyków zainspirowała ostatnia trasa koncertowa, podczas której w całości wykonywali swój debiutancki "Plays Metallica by Four Cellos".

Epica nadal ogrywa studyjną EP-kę "The Solace System", która ukazała się 1 września 2017 roku pod egidą Nuclear Blast. Na zawartość płyty składa się sześć kompozycji, które zostały zarejestrowane jeszcze podczas sesji nagraniowej do "The Holographic Principle". Za produkcję, miksy i mastering odpowiadają Joost van den Broek i Jacob Hansen.

4 października 2019 roku Epica wypuściła akustyczną EP-kę, zatytułowaną "The Acoustic Universe". Znalazło się na niej pięć kompozycji. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży wyłącznie na 12-calowej płycie winylowej.

W roli gościa specjalnego na trasie wystąpi progresywna formacja Wheel, składająca się z muzyków z Wielkiej Brytanii i Finlandii. Kwartet promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Moving Backwards". Ukazał się on w 2019 roku.

6.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 169 zł (przedsprzedaż) i 190 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »