zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Klip do utworu The Hu do gry z serii "Gwiezdnych wojen"

22.02.2020 15:28  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał EA Star Wars na YouTube

Opublikowano wideoklip do "Sugaan Essena" mongolskiej grupy folkrockowej The Hu. Utwór, znany wcześniej pod angielskim tytułem "Black Thunder", został napisany i nagrany specjalnie do gry komputerowej "Star Wars Jedi: Fallen Order", wydanej przez Electronic Arts 15 listopada 2019 roku.

Zespół The Hu w swojej twórczości łączy rock ze śpiewem gardłowym i ludowymi instrumentami mongolskimi, takimi jak strunowy morin chuur i flet cuur. Powstał w 2016 roku w Ułan Bator. Sformowali go producent Dashka oraz mający wykształcenie muzyczne instrumentaliści i wokaliści TS. "Gala" Galbadrakh, B. "Enkush" Enkhsaikhan, G. "Jaya" Nyamjantsan i N. "Temka" Temuulen. Grupa zdobyła międzynarodową popularność dzięki opublikowanym jesienią 2018 roku teledyskom "Yuve Yuve Yu" i "Wolf Totem". We wrześniu 2019 roku, nakładem wytwórni Eleven Seven, zespół wydał swój debiutancki album, zatytułowany "The Gereg".

O nawiązaniu współpracy z wydawcą gier komputerowych opowiedział Jaya: "Zaczęło się, gdy Steve Schnur z Electronic Arts skontaktował się z naszym menadżerem, Tugą. Powiedział, że Electronic Arts jest zainteresowane naszą muzyką, i zastanawiał się, czy byłoby możliwe, żebyśmy popracowali razem nad czymś do gry komputerowej z cyklu 'Gwiezdnych wojen'. Wtedy nasi menadżerzy, Tuga i Brandon Friesen, rozpoczęli proces. Gdy powiedzieli nam, że możemy pracować nad czymś dla 'Gwiezdnych wojen', może napisać piosenkę do gry - w tym momencie opadły nam wszystkim szczęki".

Gala opisał, jak powstał utwór: "Napisaliśmy tę piosenkę specjalnie do gry 'Star Wars Jedi: Upadły Zakon'. Żeby piosenka cokolwiek znaczyła i miała sens dla nas, tekst musieliśmy napisać najpierw po mongolsku. Potem wykonywaliśmy ją podczas koncertów w Europie i Stanach. A potem, z pomocą twórców gry, napisaliśmy tekst w języku ze świata 'Gwiezdnych wojen'".

The Hu, Warszawa 25.01.2020, fot. Łukasz "Luxus" Marciniak
The Hu, Warszawa 25.01.2020, fot. Łukasz "Luxus" Marciniak

Przypominamy, że 11 czerwca The Hu zagra na głównej scenie "Mystic Festival 2020". Na dwudniowej imprezie wystąpi łącznie trzydzieści zespołów. Na terenie festiwalu dostępne będzie pole namiotowe w cenie 99 zł od osoby. Wstęp dla dzieci poniżej 13 roku życia jest darmowy. Ograniczona liczba biletów jednodniowych dostępna jest również w specjalnych zestawach z płytami lub autografami członków grup Katatonia, Nightwish i Sepultura.

10-11.06 - Kraków, "Muzeum Lotnictwa" ("Mystic Festival")
Bilety 1-dniowe: 279 zł (do 15 maja lub do wyczerpania puli), 299 zł (do 3 czerwca) i 319 zł (w trakcie festiwalu)
Bilety 2-dniowe: 479 zł (do 14 maja lub do wyczerpania puli) i 499 zł (do 9 czerwca)

Komentarze
Dodaj komentarz »