zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 15 października 2021

Dawni muzycy Judas Priest w KK's Priest

23.02.2020 09:15  autor: Verghityax, źródło: K.K. Downing's Steel Mill

K.K. Downing - były gitarzysta Judas Priest - powołał do życia formację KK's Priest. Do udziału w niej zaprosił wokalistę Tima "Rippera" Owensa, perkusistę Lesa Binksa, basistę Tony'ego Newtona i drugiego gitarzystę A.J. Millsa.

KK's Priest, fot. materiały zespołu
KK's Priest, fot. materiały zespołu

K.K. Downing odszedł z Judas Priest w kwietniu 2011 roku, powołując się na pogarszające się stosunki między muzykami oraz menedżerką Jayne Andrews. Zastąpił go wówczas Richie Faulkner, wcześniej udzielający się w kapeli Lauren Harris, córki Steve'a Harrisa z Iron Maiden.

Judas Priest powstał w 1969 roku w West Bromwich. W skład zespołu weszli wokalista Al Atkins, perkusista John Partridge, gitarzysta John Perry oraz basista Bruno Stapenhill. Ten ostatni zapożyczył nazwę dla grupy z ballady Boba Dylana, pt. "The Ballad of Frankie Lee and Judas Priest". Krótko po rozpoczęciu działalności przez Judas Priest, John Perry popełnił samobójstwo. Początkowo jego miejsce miał zająć K.K. Downing, jednak ostatecznie robotę dostał Ernie Chataway. Kwartetowi udało się podpisać kontrakt z wytwórnią Immediate Records, która niespodziewanie ogłosiła upadłość. W rezultacie z kapeli odeszli wszyscy instrumentaliści i Al Atkins uformował nowy skład - z K.K. Downingiem na gitarze, Ianem Hillem na basie i Johnem Ellisem na perkusji.

Amerykanin Tim "Ripper" Owens był wokalistą Judas Priest w latach 1996 - 2003, zajmując miejsce Roba Halforda. Nagrał z zespołem studyjne "Jugulator" i "Demolition" oraz koncertowe "'98 Live Meltdown" i "Live in London". Z uwagi na słabnące wyniki sprzedaży, "Ripper" został usunięty z formacji, aby utorować drogę powrotu dla Roba Halforda.

Les Binks to irlandzki perkusista. Dołączył on do Judas Priest w 1977 roku. Jego kandydaturę zasugerował zespołowi Roger Glover, basista Deep Purple i producent muzyczny, odpowiadający za realizację albumu "Sin After Sin". Partie bębnów na tym albumie zarejestrował sesyjnie Simon Phillips, jednak nie był on zainteresowany koncertowym trybem życia. Les Binks wystąpił na trzech longplayach Judas Priest: "Stained Class", "Killing Machine" i "Unleashed in the East". Muzyk rozstał się z kapelą w 1979 roku, kiedy jej ówczesny menedżer Mike Dolan odmówił perkusiście wypłaty należności za album "Unleashed in the East".

Basista Tony Newton i gitarzysta A.J. Mills to muzycy niezwiązani z Judas Priest. Pierwszy z nich gra w zespole Voodoo Six, drugi natomiast w Hostile.

KK's Priest pracuje obecnie nad materiałem na swój pierwszy album studyjny. Płyta ujrzy światło dzienne za sprawą Explorer1 Music Group.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Dawni muzycy Judas Priest w KK's Priest
starbreaker (wyślij pw), 2020-02-23 22:51:38 | odpowiedz | zgłoś
Ciekawy skład i fajny pomysł (K.K. na wiośle to potęga, Ripper ma świetny głos). Jestem jak najbardziej za. Skoro na koncertach "prawdziwego" Priest na gitarach zamiast K.K. i Tiptona grają klony to w sumie zawartość "judasa w judasie" jest w obu zespołach podobna ;-).
Obydwa składy nagrywają teraz płyty - to będzie ciekawy pojedynek.
Nie jest źle; nie ma już Black Sabbath, ale za to będziemy teraz mieli dwa Judasy! ;-)
re: Dawni muzycy Judas Priest w KK's Priest
Boomhauer
Boomhauer (wyślij pw), 2020-02-23 14:50:14 | odpowiedz | zgłoś
Sam nie wiem co o tym myśleć.
re: Dawni muzycy Judas Priest w KK's Priest
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-02-23 09:52:17 | odpowiedz | zgłoś
Jestem za!
re: Dawni muzycy Judas Priest w KK's Priest
Verghityax (wyślij pw), 2020-02-23 13:33:00 | odpowiedz | zgłoś
Bardzo fajny skład, z chęcią sprawdzę płytę, jak powstanie.