zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 26 września 2021

Klip z tekstem do "Drowned in Time" projektu basisty Opeth

23.02.2020 11:49  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil White Stones na Facebooku

Zaprezentowano wideoklip z tekstem do utworu "Drowned in Time" deathmetalowego zespołu White Stones, promujący album zatytułowany "Kuarahy". Debiutancki długograj projektu basisty grupy Opeth, ukaże się 13 marca 2020 roku nakładem Nuclear Blast Records. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Mystic Production.

Pochodzący z Urugwaju Martin Mendez jest od 1997 roku basistą szwedzkiej grupy Opeth i wystąpił na większości jej albumów. Wcześniej grał death metal.

W trakcie rocznej przerwy w działalności zespołu Opeth po trasie koncertowej promującej "Sorceress", muzyk rozpoczął pisanie utworów na swój album. Projekt White Stones oficjalnie powstał w 2019 roku. Tytuł długograja - "Kuarahy" - w języku Indian zamieszkujących między innymi rejon Urugwaju oznacza "Słońce". Ciało niebieskie, znajdujące się na fladze ojczyzny Martina Mendeza, użyte zostało również w logo zespołu.

Materiał na debiutancki album White Stones zarejestrowany został w studiu "Farm Of Sounds" w Barcelonie, gdzie twórca projektu obecnie mieszka. Martin Mendez sam wykonał partie basu i gitary rytmicznej. Początkowo zamierzał zająć się również wokalem, jednak niezadowolony z efektów swoich prób poprosił o zastępstwo właściciela studia. Eloi Boucherie, udzielający się też w deathmetalowym Vidres A La Sang, przyjął propozycję. Do wykonania solówek gitarowych lider zaprosił znanego z zespołów Bloodbath i Katatonia Pera Erikssona, który zagrał w utworze "The One", oraz kolegę z grupy Opeth - Fredrika Akessona, który wystąpił w pozostałych nagraniach. Obowiązki perkusisty wypełnił Jordi Farre, wcześniej bębniący w formacji Cruciamentum. Odpowiadający za produkcję Martin Mendez przekazał następnie materiał do brytyjskiego "Orgone Studios", gdzie miksami i masteringiem zajął się Jaime Gomez Arellano.

Lista utworów:

1. Kuarahy
2. Rusty Shell
3. Worms
4. Drowned in Time
5. The One
6. Guyra
7. Ashes
8. Infected Soul
9. Taste of Blood
10. Jasy

W styczniu zaprezentowano teledysk do utworu "Worms".

Na żywo projekt White Stones zadebiutuje 20 marca 2020 roku na festiwalu "Prognosis" w holenderskim Eindhoven. Na scenie Martin Mendez pozostanie przy funkcji basisty. Towarzyszyć będą mu nadal perkusista Jordi Farre i wokalista Eloi Boucherie. Poza nimi w skład koncertowy weszli gitarzyści: rytmiczny Albert Marti i prowadzący Joao Sassetti. Na razie grupa nie ma zaplanowanych dalszych występów.

Tagi: White Stones
Komentarze
Dodaj komentarz »