zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 3 czerwca 2020

Static-X na "Pol'and'Rock Festival"

27.02.2020 14:41  autor: Verghityax, źródło: polandrockfestival.pl

Do składu tegorocznej edycji "Pol'and'Rock Festival" dołączył reaktywowany Static-X. Wcześniej swój udział potwierdzili Clutch, Dropkick Murphys, King Gizzard & The Lizard Wizard, While She Sleeps i Tagada Jones. Festiwal odbędzie się w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Industrialnometalowy zespół Static-X powstał w 1994 roku w Los Angeles. W pierwszym składzie znaleźli się wokalista i gitarzysta Wayne Static, basista Tony Campos, perkusista Ken Jay oraz grający na gitarze i klawiszach Koichi Fukuda. Do 2009 roku grupa wydała sześć albumów. Mający w przeszłości problemy z narkotykami wokalista zmarł 1 listopada 2014 roku wskutek połączonego działania leków i alkoholu.

W październiku 2018 roku Tony Campos, Koichi Fukuda i Ken Jay zapowiedzieli trasę koncertową Static-X z okazji 20-lecia wydania "Wisconsin Death Trip" - pierwszego longplaya zespołu - oraz premierę nowego albumu zawierającego między innymi niewykorzystane wcześniej kompozycje i nagrania pozostawione przez Wayne'a Statica. "Project Regeneration" zarejestrowany miał być częściowo z udziałem zaproszonych wokalistów i składać się z dwunastu utworów. Premierę planowano na wiosnę 2019 roku, ale z powodu odnalezienia kolejnych, dotychczas niepublikowanych nagrań Wayne'a Statica, zdecydowano o jej przesunięciu.

Łącznie obie części "Project: Regeneration" mają zawierać ponad dwadzieścia utworów. Na pierwszą ma trafić dwanaście z nich - ukaże się ona 29 maja 2020 roku. Za produkcję odpowiadają Ulrich Wild i Xer0. Pierwszy z nich zajął się też miksami.

Na potrzeby koncertów żyjącym członkom oryginalnego składu Static-X towarzyszy zamaskowany wokalista i gitarzysta, ukrywający się pod pseudonimem Xer0.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Static-X na "Pol'and'Rock Festival"
Pumpciuś (gość, IP: 80.55.193.*), 2020-03-05 15:39:08 | odpowiedz | zgłoś
Ostatnio co roku grała jakaś metalowa klasyka jak Dream Theater, Anthrax, Testament, Helloween a w tym roku coś na razie nie słychać.
re: Static-X na "Pol'and'Rock Festival"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-03-04 05:48:01 | odpowiedz | zgłoś
Wreszcie przyjadą do Polski. Niech ktoś jeszcze ściągnie Faith No More (termin tego festiwalu chyba nie do końca im odpowiada).