zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 29 maja 2020

Album "Fluid Existential Inversions" Intronaut do odsłuchu

28.02.2020 06:57  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Metal Blade Records na YouTube

Do odsłuchania udostępniony został najnowszy, szósty album progresywnometalowego zespołu Intronaut. "Fluid Existential Inversions" ukazał się 28 lutego 2020 roku nakładem Metal Blade Records.

Intronaut powstał w 2004 roku w Los Angeles. W pierwszym składzie znaleźli się gitarzyści i wokaliści Sacha Dunable i Leon del Muerte, basista Joe Lester i perkusista Danny Walker. W sierpniu 2006 roku ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany "Void". W 2007 roku Leon del Muerte opuścił zespół. Jego miejsce zajął Dave Timnick.

Piąty długograj zespołu, "The Direction of Last Things", ukazał się w listopadzie 2015 roku. W maju 2018 roku poinformowano, że Danny Walker został usunięty ze składu. Wkrótce potem przygotowujący materiał na szósty album Intronaut rozpoczął współpracę z perkusistą Alexem Rudingerem jako muzykiem sesyjnym. 11 lipca 2019 roku ogłoszono podpisanie kontraktu między grupą a Metal Blade Records.

"Fluid Existential Inversions" nagrany został w "Clear Lake Audio" w Los Angeles, pod okiem Josha Newella. Miksami zajął się Kurt Ballou, w swoim studiu, pod koniec września 2019 roku. Dodatkowo udział w nagraniach wziął gitarzysta Ben Sharp vel Cloudkicker.

Lista utworów:

1. Procurement of the Victuals
2. Cubensis
3. The Cull
4. Contrapasso
5. Speaking of Orbs
6. Tripolar
7. Check Your Misfortune
8. Pangloss
9. Sour Everythings

Album promowany był teledyskiem do utworu "Cubensis". Na 5 marca planowana jest premiera wideoklipu do "Speaking of Orbs".

Tagi: Intronaut
Komentarze
Dodaj komentarz »