zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lutego 2023

Vinnie LaBella rozstał się z Exhorder

28.02.2020 14:09  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Vinnie LaBella, gitarzysta i współzałożyciel Exhorder, rozstał się z zespołem za wzajemnym porozumieniem. Muzyk ogłosił swoją decyzję, publikując jednocześnie wideo z tekstem do utworu "The Man That Never Was".

W oświadczeniu Vinniego LaBelli czytamy: "Każda prawda przechodzi przez trzy fazy. Najpierw jest wyśmiewana, potem spotyka się z brutalnym oporem, wreszcie zostaje zaakceptowana. Moi przyjaciele, faza trzecia zaczyna się dziś. To moje ostatnie wydawnictwo pod szyldem Exhorder".

Zespół dodaje: "Exhorder i Vinnie LaBella postanowili rozstać się za wzajemnym porozumieniem. Vinniemu życzymy jak najlepiej. Exhorder będzie kontynuował działalność i nie możemy się już doczekać zaplanowanych na 2020 rok koncertów".

Exhorder powstał w 1985 roku. Od początku trzon grupy stanowili wokalista Kyle Thomas i gitarzysta Vinnie LaBella. Są oni uznawani za prekursorów thrash metalu zorientowanego na groove, brzmienia spopularyzowanego później przez takie kapele jak Pantera, Machine Head i Lamb of God. W pierwszym etapie swojej działalności Exhorder wydał dwa longplaye studyjne ("Slaughter in the Vatican" i "The Law"), zanim rozpadł się w 1994 roku.

Exhorder reaktywował się dwukrotnie, po raz ostatni w 2017 roku. W skład zespołu weszli, oprócz Kyle'a Thomasa i Vinniego LaBelli, Jason Viebrooks na basie, Sasha Horn na perkusji i Marzi Montazeri na gitarze.

20 września 2019 roku - za sprawą Nuclear Blast Records - ukazał się "Mourn the Southern Skies". Jest to pierwszy album studyjny Amerykanów od dwudziestu siedmiu lat. Składający się z dziesięciu utworów materiał zarejestrowany został w "OCD Recording and Production" pod okiem Duane'a Simoneaux. Za miksy i mastering odpowiada Jens Bogren.

Przypominamy, że Exhorder zagra na "Metalmanii 2020". Festiwal powróci w nowej formule, tym razem jako festiwal typu open air. Wydarzenie odbędzie się 29 sierpnia na letniej scenie klubu "Progresja Music Zone" w Warszawie. Oprócz Exhorder, swój udział potwierdziły Mayhem, At The Gates, Candlemass, Razor, Turbo, Imperator, Idle Hands, Rosk, Truchło Strzygi i Monasterium.

29.08 - Scena letnia "Progresja Music Zone"
Start: 13:00
Bilety: 180 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Vinnie LaBella rozstał się z Exhorder
Rafek (gość, IP: 109.95.201.*), 2020-02-29 15:31:33 | odpowiedz | zgłoś
Niedobrze. Ledwo co wznowili działalność po prawie 30 latach i wydali świetną płytę, a tu taka wiadomość.
re: Vinnie LaBella rozstał się z Exhorder
Verghityax (wyślij pw), 2020-02-29 22:51:04 | odpowiedz | zgłoś
Ciekaw jestem, o co poszło, skoro wydali dobry album, który spotkał się z pozytywnym przyjęciem.