zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

Udo Dirkschneider przed Helloween w Katowicach

1.03.2020 09:11  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Udo Dirkschneider - były wokalista Accept - zagra przed Helloween ze swoim solowym zespołem podczas nadchodzącej trasy po Europie. W Polsce odbędzie się jeden koncert: 20 października 2020 roku w "Międzynarodowym Centrum Kongresowym" w Katowicach.

U.D.O., Vizovice 9.07.2015, fot. Verghityax
U.D.O., Vizovice 9.07.2015, fot. Verghityax

Udo Dirkschneider po swoim pierwszym odejściu z Accept w 1987 roku założył formację U.D.O. W pierwszym okresie jej istnienia wokalista zarejestrował z nią cztery albumy studyjne, by w 1992 roku zawiesić działalność i dołączyć do reaktywowanego Accept. Kiedy w 1996 roku jego rodzima kapela rozpadła się ponownie, U.D.O. powrócił do życia w nowym składzie.

Obecnie Udo Dirkschneider promuje "Steelfactory", szesnasty longplay studyjny w swojej solowej karierze. Na płycie znalazło się piętnaście autorskich kompozycji, które muzycy nagrali pod okiem Jacoba Hansena. Album trafił do sprzedaży 31 sierpnia 2018 roku pod egidą AFM.

Muzycy Helloween poinformowali, że weszli do studia w Hamburgu, aby zarejestrować nowy album studyjny. W sesji nagraniowej, oprócz stałego składu zespołu, wzięli udział Michael Kiske i Kai Hansen. Produkcją zajęli się Charlie Bauerfeind i Dennis Ward. Płyta ujrzy światło dzienne na przełomie sierpnia i września 2020 roku.

Pierwszy koncert "Pumpkins United World Tour 2017 - 2019" odbył się 28 października 2017 roku w Sao Paulo w Brazylii. Całe tournee liczyło sobie sześćdziesiąt dziewięć występów. W ramach przedsięwzięcia Helloween wykonywał na żywo trwający niemal trzy godziny repertuar, na który złożyły się utwory ze wszystkich etapów działalności zespołu.

Kai Hansen był jednym z założycieli Helloween w 1984 roku - obok Michaela Weikatha, Markusa Grosskopfa i Ingo Schwichtenberga. Początkowo pełnił rolę gitarzysty i wokalisty. Po dołączeniu Michaela Kiskego do zespołu Kai Hansen ograniczył się do roli instrumentalisty. Po odejściu z Helloween w 1989 roku Hansen założył Gamma Ray. Od tego momentu Michael Kiske śpiewał w kapeli jeszcze przez cztery lata, po czym jego miejsce zajął Andi Deris.

20.10 - Katowice, "Międzynarodowe Centrum Kongresowe"
Start: 20:00
Bilety: 160 zł (przedsprzedaż) i 180 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Udo Dirkschneider przed Helloween w Katowicach
Pumpciuś (gość, IP: 89.74.19.*), 2020-03-01 19:37:40 | odpowiedz | zgłoś
Nie słucham już Helloweenu i w ogóle metalu. Helloween widziałem 3 razy ale z Derisem. Gdy grali z Kiske na Metalmanii w 87 to miałem 11 lat i tak się zastanawiam czy nie spełnić swojego marzenia z dzieciństwa i pojechać do Katowic zobaczyć wreszcie na żywo piejoca. Co prawda już łysego ale u mnie też już zakola.
re: Udo Dirkschneider przed Helloween w Katowicach
DrJeep (wyślij pw), 2020-03-02 15:40:50 | odpowiedz | zgłoś
Ja spełniłem marzenia z dzieciństwa (jestem 2 lata starszy od ciebie) i byłem w zeszłym roku w Pradze. Wcześniej nie widziałem Helloween, bez Kiske i Hansena nie miałem ochoty. Koncert Pumpkins United rewelacyjny, zrobiony z rozmachem i perfekcyjnie wyreżyserowany. Jak tu już pisałem największe wrażenie zrobił na mnie Kai Hansen, żywioł, energia, radość z grania, moc gardła, jakby czas się dla niego zatrzymał. Kiske niestety odwrotnie, głos i forma już nie te. Jako pamiątkę kupiłem sobie blu-ray z tej trasy, choć są tam koncerty z różnych miejsc i na pewno wybrano najlepsze nagrania, całość potwierdza wrażenia z Pragi. Wybór należy do ciebie.
re: Udo Dirkschneider przed Helloween w Katowicach
Pumpciuś (gość, IP: 89.74.19.*), 2020-03-02 22:10:05 | odpowiedz | zgłoś
Ja widziałem Hansena z Gamma Ray gdy grali w Krakowie przed Helloween i rzeczywiście potwierdzam, gość wymiata energią, choć gdy podczas występu Helloween wyszedł z nimi zagrać i zaśpiewać kawałki z Walls of Jericho to był już nawalony.