zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 czerwca 2021

Borknagar na dwóch koncertach w Polsce

1.03.2020 19:51  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Borknagar wyruszy w trasę koncertową, pod szyldem "True North European Tour 2020" - Norwegom towarzyszyć będzie szkocki Saor i szwajcarski Can Bardd. W Polsce zaplanowano dwa występy. Odbędą się one 21 listopada w Warszawie i 22 listopada w Krakowie.

Borknagar promować będzie "True North", swój jedenasty longplay studyjny. Płyta trafiła do sprzedaży 27 września 2019 roku za sprawą Century Media.

"True North" jest pierwszym dokonaniem zespołu z perkusistą Bjornem Dugstadem Ronnowem. Zastąpił on na tym stanowisku Baarda Kolstada, który zmuszony był odejść z Borknagar z uwagi na inne zobowiązania muzyczne. Partie perkusyjne na jedenasty longplay grupy Bjorn Dugstad Ronnow zarejestrował w "Strand Studio" w Oslo. Miksami i masteringiem zajął się w marcu 2019 roku Jens Bogren z "Fascination Street Studio".

W lutym 2019 roku Andreas "Vintersorg" Hedlund, główny wokalista Borknagar, postanowił opuścić zespół po niemal dwóch dekadach współpracy. Rozstanie nastąpiło w atmosferze zrozumienia i przyjaźni.

Saor to projekt Andy'ego Marshalla, który łączy w swojej twórczości folk z black metalem. W studiu artysta sam obsługuje wszystkie instrumenty, na żywo korzysta ze wsparcia czterech muzyków. Obecnie Saor promuje swój czwarty longplay studyjny, pt. "Forgotten Paths". W sesji nagraniowej do płyty gościnnie udział wziął Neige z Alcest. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 15 lutego 2019 roku.

Can Bardd to szwajcarski projekt folk-blackmetalowy, w skład którego wchodzą wokalista i multiinstrumentalista Malo Civelli oraz perkusista Dylan Watson. Duet ma na swoim koncie dwa albumy, z których ostatni, pt. "The Last Rain", pochodzi z 2019 roku.

21.11 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

22.11 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »